Notowania

ikea
24.11.2009 07:58

Związkowcy w USA i Australii protestują przeciw polskiej Ikei

Akcja zorganizowana jest w obronie polskich ochroniarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Seth W./CC/Flickr)

*Amerykańscy i australijscy związkowcy będą stać od jutra pod sklepami Ikea w swoich krajach i opowiadać o wyzysku ochroniarzy z polskich sklepów szwedzkiej sieci *

- _ Akcja organizowana przez Solidarność będzie relacjonowana w internecie _- czytamy w _ Gazecie Wyborczej _.

Związkowcy domagają się podwyżki do 10 złotych za godzinę dla pracowników firmy ochroniarskiej Solid Security. Na założonej w tym celu stronie internetowej piszą, że choć pracują w Ikei, oficjalnie zatrudnia ich inna firma.

_ - Zarabiamy mało, nie mamy funduszu socjalnego. Zakup lekarstw, choroba to dla nas finansowa katastrofa. Ikea umywa ręce - oficjalnie za to nie odpowiada. Czy to OK? _ - pytają protestujący na uruchomionej kilka dni temu stronie.

Związkowcy apelują, by klienci poparli ich w serwisie społecznościowym Facebook i słali protestacyjne e-maile do zarządu Ikei, który chwali się, że ich firma spełnia najwyższe standardy etyczne.
_ _

_ Gazeta Wyborcza _ dodaje, że od jutra do akcji w obronie ochroniarzy mają się włączyć związkowcy z Chicago, Nowego Jorku, Los Angeles, Waszyngtonu, Sydney, Adelaide i innych miast w Stanach Zjednoczonych i Australii. Będzie trwała do końca tygodnia, a zorganizowano ją z pomocą międzynarodowej organizacji zrzeszającej związki zawodowe UNI.

* [ Platforma wraca do reformy związków zawodowych ]( http://news.money.pl/artykul/platforma;wraca;do;reformy;zwiazkow;zawodowych,128,0,557696.html )
* [ Winiecki: Polscy związkowcy to zombi transformacji ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/winiecki;polscy;zwiazkowcy;to;zombi;transformacji,143,0,550543.html )
Tagi: ikea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz