Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reforma emerytalna
04.05.2012 12:50

Związkowcy wyśmiali prezydenta. Wyjdą na ulice w trakcie Euro

Związkowcy chcą demonstrować w trakcie mistrzostw Europy. Apel ze strony prezydenta jest niepoważny - mówi rzecznik Solidarności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Solidarność zapowiadają protesty w czasie Euro 2012. * *Prezydent Bronisław Komorowski zwrócił się z apelem do wszystkich środowisk i osób w sprawie przełożenia demonstracji i marszów w okresie piłkarskich mistrzostw. _ - To ponury żart - _odpowiedzieli związkowcy.

NSZZ _ Solidarność _ nazwała _ ponurym żartem _ apel prezydenta Bronisława Komorowskiego, by w trakcie Euro 2012 nie organizować protestów. Rzecznik Solidarności Marek Lewandowski powiedział IAR, że jego związek sprzeciwia się podwyższeniu wieku emerytalnego i manifestacje nie są wykluczone. Dodał, że prezydent nie znalazł czasu na rozmowę ze związkowcami z Solidarności w sprawie emerytur i dzisiaj taki apel ze strony prezydenta jest niepoważny.

Prezydent mówił, że najbardziej nawet słuszne protesty można robić tak, by nie szkodziło to sprawie najważniejszej, jaką jest dla Polaków Euro 2012, rozumiane jako okazja do promocji naszego kraju.

Marek Lewandowski zaznaczył, że Solidarność na pewno nie skompromituje Polski w czasie mistrzostw. O to jednak, by ustawa wydłużająca wiek emerytalny Polaków do 67 roku życia trafiła do kosza, związkowcy będą walczyć do końca - podkreślił rzecznik Solidarności.

Także wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski powiedział IAR, że jego związek oczekuje, iż jeszcze przed mistrzostwami zostanie rozpatrzony postulat, by Polacy mogli przechodzić na emerytury po przepracowaniu 35 lat w przypadku kobiet i 40 lat w przypadku mężczyzn. Jeśli tak się nie stanie, to protesty nie są wykluczone - zaznaczył Andrzej Radzikowski.

Andrzej Radzikowski podkreślił, że rząd nie przeprowadził należytego dialogu z partnerami społecznymi w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego do 67 roku życia. Oczekiwanie więc, że związkowcy będą milczeć w tej kwestii, jest nieporozumieniem.

Tymczasem pięć ogólnopolskich związków zawodowych celników wysłało listy otwarty do Michela Platiniego, prezydenta UEFA. Celnicy uprzedzają w nim, że kulminacyjny punkt protestu celników może przypaść podczas trwania EURO 2012. Nie wykluczają utrudnionego dojazdu gości i kibiców na mecze piłkarskie, a nawet blokady granic - podobnie jak w styczniu 2008 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zawiódł się na Pawlaku i będzie podburzał _ PSL odwala teatrzyk _. Zapowiadają gigantyczne demonstracje.
Będą kolejne zmiany w emeryturach? Ruszył wyścig z czasem Posłowie wzięli się za rządowe projekty podniesienia wieku emerytalnego i zmian w _ mundurówkach _. PiS i SLD próbują....
Tagi: reforma emerytalna, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz