Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Związkowcy z PZU idą do ministerstwa skarbu

0
Podziel się

Poprosili resort o spotkanie i rozmowy w sprawie zwolnień w firmie.

Związkowcy z PZU idą do ministerstwa skarbu
(PAP/Paweł Kula)
bEhinDVN

Poprosili resort o spotkanie i rozmowy w sprawie restrukturyzacji zatrudnienia w firmie. Przyjmie ich dziś wiceminister Zdzisław Gawlik.

Gawlik ocenia, że w grupie potrzebna jest restrukturyzacja zarówno zatrudnienia, jak i biznesowej działalności firmy. Jego zdaniem projekty restrukturyzacyjne przygotowywane przez zarząd spółki zapewnią efektywność jej działalności oraz spowodują wzrost jej wartości.

Zarząd grupy PZU przedstawił związkom zawodowym propozycje pakietu socjalnego dla zwalnianych pracowników. Do czasu zakończenia negocjacji obie strony obowiązuje poufność.

bEhinDVP

Szef NSZZ _ S _ w PZU Jerzy Lenart mówił, że propozycje zarządu grupy dotyczące pakietu finansowego mogą stanowić podstawę do dalszych negocjacji. Nie chciał jednak ujawnić żadnych kwot, tłumacząc, że negocjacje mają charakter poufny, a ich stan zaawansowania jest dopiero w fazie początkowej. Dodał, że zaproponowane przez zarząd PZU odprawy dla zwalnianych pracowników są uzależnione m.in. od stażu pracy i wysokości wynagrodzenia.

Z kolei przewodniczący Federacji Związków Zawodowych w PZU Mirosław Jaranowski uważa, że związki będą wnioskować o wyższe odprawy, szczególnie dla pracowników z długim stażem pracy.

RESTRUKTURYZACJA W PZU:

bEhinDWq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)