Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Związkowcy zapowiadają protest

2
Podziel się:

Związkowcy nie wezmą udziału w jutrzejszym posiedzeniu Komisji Trójstronnej.

Związkowcy zapowiadają protest
(Reporter Poland)
bEKyQgJN

11 września rozpocznie się wielka akcja protestacyjna związków zawodowych. Przewodniczący Solidarności Piotr Duda potwierdził też, że związkowcy nie wezmą udziału w jutrzejszym posiedzeniu Komisji Trójstronnej.

- _ Jesteśmy w każdy dzień gotowi do rozmów. Ale nie będziemy wspierać antydialogu. Nie będziemy też uwiarygadniać premiera Donalda Tuska, bo my nie jesteśmy od jego PR-u, tylko jesteśmy od rozmów i negocjacji _ - mówił Piotr Duda.

Posłuchaj przewodniczącego Solidarności Piotra Dudę:

Źródło: IAR

bEKyQgJP

Związki zawodowe wycofały się 26 czerwca z uczestniczenia w pracach Komisji Trójstronnej, zarzucając rządowi prowadzenie dialogu pozorowanego.

Według nich, były sytuacje, kiedy coś konsultowano w komisji, a później rząd i tak robił to, co chciał, nie licząc się z wcześniejszymi ustaleniami.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński: Nie wolno stawiać terminów - _ Ze smutkiem przyjmuję to, że strajk na Śląsku oznaczał klęskę dialogu w polskiej rzeczywistości _ - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.
Piotr Duda: To jeszcze nie koniec - _ Dziś jest wielki dzień dla ruchu związkowego, bo po raz pierwszy od 30 lat na Śląsku odbywa się strajk generalny mówił lider Solidarności Piotr Duda. _
Będą protestować przeciwko polityce rządu Związkowcy chcą zaprotestować przeciwko antypracowniczej i antyspołecznej - ich zdaniem - polityce rządu Donalda Tuska, a w szczególności przeciwko planom zmianom w kodeksie pracy.
bEKyQgKq
KOMENTARZE
(2)
Mylnik
2 lata temu
Jakie związki są w polsce jak nie popierają społeczeństwo-ludzi pracy ani pielęgniarki ani Nauczycieli ani Sędziów to nie związki tylko partie polityczne .Za komuny w zakładach na etatach były Sekretarze a teraz Związkowcy-przewodniczący związków to sama co sekretarz.
podnik pl
2 lata temu
górnikopw powaliło mamy mieć czysta atmosferę a oni chcą zeb palić węglem syfem i podatnik ma za to płacić typy z pod ciemnej gwiazdy do roboty na drogach jest praca a nie leniuchowanie w biurach