Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

Zwoliński: Jak ministrom nie staje, to skarżą na urzędników

0
Podziel się

Byli już Żydzi, kułacy i stonka. Teraz oni są przyczyną tego, że słabo rośnie.

Zwoliński: Jak ministrom nie staje, to skarżą na urzędników
bEiYLBAR

Przy próbach usuwania utrudnień dla przedsiębiorców napotykamy opór administracji - poskarżył się wczoraj minister gospodarki Waldemar Pawlak. Nie omieszkał oczywiście wskazać winowajców. Otóż znalazł ich w resorcie finansów.

_ - Gdyby nie oni _ - zagrzmiał Pawlak - _ żyłoby się przedsiębiorcom o wiele lepiej _. Nawet podlegli mu urzędnicy wyliczyli o ile lepiej - redukcja kilkudziesięciu obowiązków spadających na barki biorących sprawy w swoje ręce, pomogłaby im zaoszczędzić 3,14 mld zł rocznie.

Tak to wicepremier naskarżył na swojego kolegę z rządowej ławy, Jacka Rostowskiego, a jednocześnie jego urzędnicy wyliczając zysk, uzasadnili swoją przydatność. Stojący zawsze po zielonej stronie mocy, było nie było urzędnik państwowy, odgryzł się w ten sposób za spready. Przed miesiącem minister finansów nie pozostawił na nim suchej nitki za pomysły z ich ograniczeniem. Waldemar Pawlak chciał, żeby wszystkie kredyty walutowe były spłacane po średnim kursie NBP. Na to urzędnicy Rostowskiego podnieśli raban - nie można mówić, że się chce deregulować gospodarkę i wprowadzać nowe regulacje - zawołali. Cóż logika w tym słabawa, bo to, że banki mogą zdzierać z kredytobiorców niezły haracz, także regulowane jest przecież przez przepisy.

bEiYLBAT

Trzeba jednak przyznać, że oskarżanie urzędników o rzucanie kłód pod nogi, stonkę i łupież - to nie patent wicepremiera Pawlaka. Zasmakował w tym jego pryncypał, Donald Tusk. Przesłuchiwany przez obrażonych na niego celebrytów, na pytanie dlaczego nie żyje się lepiej, a tak głosiły wyborcze hasła PO, wskazał na.... złych urzędników.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t77993.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/polska;nieprzyjazna;dla;biznesu;72;miejsce;ze;183;krajow,57,0,703289.html) Polska nieprzyjazna dla biznesu. 72 miejsce ze 183 krajów
Jak wyznał, przy ruszaniu z posad polskiej bryły, nie spodziewał się, aż takiego oporu ze strony biurokratów. Nie po raz pierwszy zresztą w nich uderzył.

Otwierając nową rafinerię Lotosu w Gdańskupowiedział_ - na temat urzędników mam zdanie wyrobione, są słabo pracujący, markujący robotę, są też oczywiście dobrzy i oddani pracy _ - dodał od razu, przypominając w tym miejscu (może przez przypadek), że i on jest przecież urzędnikiem.

Pewnego razu Franciszek Józef, cesarz Austro-Węgier wypełniając rządową ankietę w rubryce wykonywany zawód napisał: urzędnik państwowy. Jednak wtedy to brzmiało dumnie, a czasy CK Monarchii uznawane są za złoty okres w historii środkowowschodniej Europy.

bEiYLBAZ

[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t45607.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/rybinski;mamy;o;sto;tysiecy;urzednikow;za;duzo,255,0,682751.html) Rybiński: Mamy o sto tysięcy urzędników za dużo
Dziś urzędnicy to wygodny chłopiec do bicia. Rządzący zamiast przyznać się, że po prostu nie staje im zdolności, kompetencji, a nawet chęci by znosić biurokratyczne bariery, swoją impotencję tłumaczą urzędniczą piątą kolumną. Raz, że to sporo legislacyjnej dłubaniny, to do tego trzeba zwalniać ludzi i politycznie nie wygląda to najlepiej. Zamiast wziąć się do roboty i stanąć na wysokości zadania, rozsmakowali się w grze w salonowca.

Cóż zawsze lepiej bić w nie swoje piersi. Mówią, że władza to najlepszy afrodyzjak, niestety nie w znoszeniu biurokratycznych barier.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t86832.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowe;przepisy;maja;zdyscyplinowac;urzednikow,42,0,810282.html) Nowe przepisy mają zdyscyplinować urzędników Zmiany w prawie mają przyspieszyć postępowania w urzędach administracji publicznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t25636.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/urzednicy;beda;mieli;mniej;swobody,180,0,576436.html) Urzędnicy będą mieli mniej swobody? Komisja Przyjazne Państwo chce ograniczenia uznaniowości decyzji urzędników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t135257.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wydatki;na;urzednikow;wyzsze;niz;na;ofe,50,0,794162.html) "Wydatki na urzędników wyższe niż na OFE" Balcerowicz zapowiedział, że będzie demaskował demagogię w publicznej debacie o reformie emerytalnej.
bEiYLBBu
wiadomości
felieton
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)