Notowania

po
13.06.2011 06:16

Zwoliński: PiS nie poruszy młodych, a PO nie przeskoczy Barcelony

Wyborcza nawalanka między towarzystwami rozpoczęta.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zaskoczenie, rozbawienie, a pod koniec nuda. Takie odczucia towarzyszyły mi gdy oglądałem relacje z partyjnych spędów. PO i PiS próbowały przykuć moją uwagę żonglując konwencjami. Było: muzycznie, tragikomicznie i ckliwie. Nie zabrakło prób budowania napięcia i sportu. Kłopot w tym, że poza mniej lub bardziej udanymi grepsami partyjnych showmanów, nie dowiedziałem się niczego, co by mnie poruszyło albo po czym bym podskoczył.

A zaczęło się całkiem, całkiem. Od kilku dni, wszystkie serwisy karmiły mnie spekulacjami o postępującej rozsypce w PJN i szykującej się mocnej grupie spadochroniarzy, którzy szykują się do skoku w szeroko rozwarte ramiona Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny. Wreszcie w sobotę, prawie w samo południe, zaczęło się - urodzinowa feta Platformy Obywatelskiej na 12 tysięcy gości w gdańskiej Ergo Arenie.

Co prawda torta zabrakło, ale nie efektownych niespodzianek wyskakujących z pierwszego rzędu dla VIP-ów. Do wcześniejszego uciekiniera z SLD, dołączyła uciekinierka z PJN, Joanna Kluzik-Rostkowska i były socjaldemokrata, Dariusz Rosati. Niestety nie dowiedziałem się czy oboje będą już niebawem wprowadzać się do gabinetu Bartosza Arłukowicza bo nagle - nie dotykając nawet pilota - z Gdańska przeniosłem się do Warszawy.

Zobaczyłem Jarosława Kaczyńskiego wchodzącego do warszawskiej hali Arena, a może raczej na arenę i moja dolna szczęka powędrowała w dół. Lekko rozkołysany chód, w rytm dźwięków _ We Will Rock You _ zespołu Queen no i dwie urodziwe dziewoje u jego boku. Chyba pierwszy raz byłem świadkiem takiego wejścia prezesa PiS. Zdążyłem tylko pomyśleć - gzie oni znaleźli takich ochroniarzy.

Gdy Freddie Mercury przestał śpiewać, zaczął prezes, ale na szczęście tylko przemawiać. Tego co powiedział nie nazwałbym jak to zrobił doradca prezydenta, prof. Tomasz Nałęcz - _ polityczną pedofilią _. Jednak wyrecytowana historia o Polsce jako tonącym Titanicu i Tusku jako jego kapitanie, nie poruszyła mnie, a tylko zażenowała. Wyjrzałem przez okno, jeśli tak wygląda tonący okręt, to ja nie zamierzam szukać szalupy. Zresztą nie byłem w tym odosobniony. Przekonałem się o tym zaglądając na forum młodych na stronie PiS - zero wpisów.

Ale nagle z Titanica w Warszawie przeniosłem się do Gdańska. Dosłownie przeskoczyłem, bo zacząłem podrygiwać w rytm _ Jump _ Van Halen. Przy tym podkładzie, na scenę dziarsko niczym Rocky Balboa, wbiegał Donald Tusk. Dowiedziałem się, że rządzi nami najlepsza z możliwych partii, którą premier ukochał jak żonę. Poza tym usłyszałem, że odtąd premier nie będzie się już nikomu kłaniał, a zwłaszcza: bankierom, związkowcom i księżom. Wyjątek zrobił dla wszystkich tych, którzy chcieliby zmienić swoje legitymacje partyjne na platformerską. Na koniec premier zwierzył się ze swoich fantazji - o partii jako FC Barcelonie. Tutaj wyłączyłem telewizor, wolę oryginał.

Po tym wszystkim, zarówno jak to określił prezes - trampkarze jak i jego nieskorygowani Polacy, muszą się o wiele bardziej wysilić, by rzeczywiście mnie poruszyć i spowodować bym wyskoczył jesienią do lokalu wyborczego i postawił krzyżyk przy którymś z nich. Nigdy nie byłem miłośnikiem wolnej amerykanki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t141848.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/platforma;pokazuje;swoja;bezradnosc;i;arogancje,26,0,849690.html) "Platforma pokazuje swoją bezradność i arogancję" Ziobro: _ W związku z brakiem sukcesów, Donald Tusk pokazuje Joannę Kluzik-Rostkowską, ale ludzie się na to nie nabiorą _. Mariusz Błaszczak atakuje za _ arogancję i propagandę _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t141825.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/glosne;transfery;maja;podkreslic;potege;po;a;pis;musi;walczyc;o;mlodych,40,0,849448.html) Głośne transfery mają podkreślić potęgę PO, a PiS musi walczyć o młodych Politolodzy podkreślają też, że Donald Tusk próbuje zasłonić niepowodzenia rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t141836.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wystawiaja;cenzurke;bylej;szefowej;pjn;za;zmiane;towarzystwa,239,0,849647.html) Wystawiają cenzurkę byłej szefowej PJN. Za zmianę towarzystwa Kalisz: _ Joanna Kluzik-Rostkowska po wyborach zginie w Platformie. Nie będzie już tak wyrazista _. Jakubiak: _ Musi się z tego wytłumaczyć _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t141829.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;nie;bedzie;mialo;glosnych;urodzin,191,0,849599.html) PiS nie będzie miało głośnych urodzin W poniedziałek mija 10 lat od powstania Prawa i Sprawiedliwości. Zostało utworzone przez braci Kaczyńskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t141801.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zegnamy;kluzik-rostkowska;nie;dala;rady,29,0,849437.html) "Żegnamy Kluzik-Rostkowską, nie dała rady" Zdaniem Pawła Kowala, wyzwania, przed którymi stało PJN okazały się dla niej zbyt trudne.
Tagi: po, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz