Notowania

zwolnienia w fiacie
12.12.2012 14:36

Zwolnienia w Fiacie. Piechociński spotka się z branżą motoryzacyjną

Wicepremier spotka się z przedstawicielami branży motoryzacyjnej w Polsce, aby rozmawiać o sytuacji w tym sektorze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

W najbliższy piątek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński spotka się z przedstawicielami branży motoryzacyjnej w Polsce, aby rozmawiać o sytuacji w tym sektorze - poinformował resort gospodarki.

Spotkanie ma odbyć się w godzinach popołudniowych.

W piątek spółka Fiat Auto Poland poinformowała o zamiarze zwolnienia w pierwszym kwartale przyszłego roku 1,5 tys. osób, czyli trzeciej części załogi. Swoją decyzję spółka tłumaczy spadkiem sprzedaży samochodów na europejskich rynkach, dekoniunkturą i koniecznością reorganizacji. Rozpoczęły się negocjacje warunków zwolnień grupowych ze związkami zawodowymi. Dotychczas nie osiągnięto porozumienia. Związkowcy uważają skalę zwolnień za nieuzasadnioną. Chcą odpraw i programu dobrowolnych odejść.

Rząd wczoraj zdecydował o przeznaczeniu 15 mln zł na wsparcie uruchomienia w Gliwicach produkcji samochodów Astra IV generacji przez koncern General Motors. Firma zobowiązała się do zainwestowania w nową linię ponad 325 mln zł, utrzymania inwestycji przez co najmniej pięć lat od jej zakończenia, a także utworzenia 150 miejsc pracy i utrzymania ich przez co najmniej pięć lat od ich utworzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Na jakich warunkach odejdą pracownicy Fiata? W piątek spółka Fiat Auto Poland ogłosiła zamiar grupowego zwolnienia 1,5 tys. pracowników, czyli jednej trzeciej załogi.
Rząd da 300 mln zł zwalnianym? Dziś decyzja Rząd jest gotowy przeznaczyć 300 mln złotych na pomoc dla zwalnianych pracowników - zadeklarował minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zapytany o zamiary rządu ws. grupowych zwolnień w tyskiej fabryce Fiata.
Na jakich warunkach odejdą pracownicy Fiata? W piątek spółka Fiat Auto Poland ogłosiła zamiar grupowego zwolnienia 1,5 tys. pracowników, czyli jednej trzeciej załogi.
Tagi: zwolnienia w fiacie, janusz piechociński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz