Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.10.2005 03:10

"Życie Warszawy" - paryska manifestacja przeciw Kaczyńskiemu

Międzynarodowe organizacje gejów i lesbijek szykują wielką manifestację w Paryżu przeciwko wyborowi i prezydenturze Lecha Kaczyńskiego. Manifestację zapowiedziano na sobotę 29 października.

Podziel się
Dodaj komentarz

Organizatorami są Międzynarodowe Stowarzyszenie Gejów i Lesbijek oraz Interassociative LGBT. Ta ostatnia to organizacja skupiająca także tranwestytów i biseksualistów.
"Życie Warszawy" informuje - powołując się na strony internetowe tych organizacji - że uznały one Kaczyńskiego za ksenofoba i postanowiły przeciwko niemu protestować.
Manifestacja ma się odbyć na rogu ulic Talleyrand, gdzie ma siedzibę polska ambasada, i Constantine. To symboliczne miejsce, bo tam w latach 80. odbywały się manifestacje poparcia dla Solidarności oraz sprzeciwu wobec istniejącego w Polsce reżimu komunistycznego.
Elżbieta Sajek, odpowiedzialna w polskiej ambasadzie w Paryżu za kontakty z prasą powiedziała "Życiu Warszawy", że nasza placówka nic nie wie o proteście. Miejscowe władze nie informowały jej bowiem do tej pory o takich planach organizacji gejów i lesbijek.
Z kolei Marta Abramowicz, wiceprezes Kampanii Przeciwko Homofobii poinformowała dziennik, że jej organizacja nie będzie brała udziału w paryskim proteście. Dodąła jednak, że w tym samym czasie, gdy ma się odbyć protest, przedstawiciele Kampanii będą brali udział w konferencji organizacji gejowskich i lesbijskich w Paryżu. Na tym spotkaniu, jak powiedziała, ma być omawiana sytuacja w Polsce.
"Życie Warszawy" wyjaśnia, że środowiska gejowskie i lesbijskie mają za złe Lechowi Kaczyńskiemu, że jako prezydent Warszawy zabronił Parady Równości, która miała się odbyć w stolicy 11 czerwca.

iar/ŻW/dj

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz