Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zysk netto ZCh Police SA za 5 miesięcy 2001: 9 mln 740 tys. zł

0
Podziel się:

Zysk netto Zakładów Chemicznych 'Police' SA za 5 miesięcy roku 2001 wynosi 9 mln 740 tys. zł, brutto 15 mln 823 tys. zł, a obroty 559 mln 205,7 tys. zł

bESGiUMl

- poinformował w czwartek w Policach Andrzej Markowski, prezes zarządu firmy.

'Wyniki za pięć miesięcy ubiegłego roku były ujemne i wynosiły odpowiednio: netto -4 mln 399,3 tys. zł, brutto -4 mln 371,8 tys. zł. Obrót zaś wyniósł 542 mln 319,3 tys. zł' - powiedział.

Prezes stwierdził, że 'nastąpiło nasilenie sprzedaży' i rok 2001 firma zamierza zakończyć wynikiem dodatnim w wysokości prawie 7 mln zł. Dodał, że ZCh 'Police' zakładają zwiększoną sprzedaż swoich produktów na rynku polskim, która jest bardziej rentowna, niż na rynkach zagranicznych, ale 'obarczona wydłużonym terminem płatności'. Firma eksportuje obecnie 50 proc. produkcji.

bESGiUMn

Według Markowskiego, prywatyzacja ZCh 'Police' SA powinna zakończyć się do końca kadencji obecnego rządu.

'Byłoby to dobrze dla zakładów, bo według prognoz idzie koniunktura. To nie jest tak, że przyjdzie inwestor i od razu będzie lepiej. Zacznie się cały proces nowych uruchomień, które inwestor wniesie z pakietem inwestycyjnym, a które efekt dadzą za trzy lata. A za trzy lata będzie kolejna dekoniunktura, ale wtedy my już opieramy się na zupełnie innych biznesach' - powiedział prezes 'Polic'.

Według niego, zgodnie z przyjętą strategią 50 proc. przychodu ZCh będzie pochodziło z nawozów', 25 proc. z produkcji bieli tytanowej i jej pochodnych, np. pigmentów, a kolejne 25 proc. musi pochodzić z 'nowych biznesów'.

Firma zatrudnia obecnie 4 tys. 179 osób, o 221 mniej, niż w maju ubiegłego roku.

bESGiUMO
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)