Notowania

zysk z nbp
06.04.2011 13:36

Zysk z NBP zostanie przejedzony

Bank centralny ma przekazać 6,5 miliarda złotych. Szef resortu finansów chce nimi łatać dziurę w budżecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Dodatkowy zysk z Narodowego Banku Polskiego będzie w całości przeznaczony na działania zmierzające do obniżenia długu publicznego - wyjawił minister finansów Jacek Rostowski. Zysk NBP ma wynieść około 6,5 miliarda złotych.

Minister Rostowski zapewnił, że dodatkowy zyska z NBP zostanie spożytkowany na uzdrowienie finansów publicznych.

POSŁUCHAJ JACKA ROSTOWSKIEGO:

Pierwotnie zakładano, że zysk z NBP wyniesie 2,5 miliarda złotych.
Minister finansów wyjaśnił, że dodatkowe środki z NBP czyli około 4 miliardów złotych, wbrew oczekiwaniom opozycji nie zostaną przeznaczone na inwestycje. _ - Te pieniądze powinny służyć uzdrowieniu finansów - _ mówi Rostowski.

POSŁUCHAJ JACKA ROSTOWSKIEGO:

Minister Rostowski podkreślił, że najlepszym sposobem na osiągnięcie szybkiego rozwoju Polski jest jak najszybsze naprawienie finansów publicznych. Zdaniem Jacka Rostowskiego w tym i przyszłym roku będziemy liderami w Europie w działaniach związanych z naprawą finansów publicznych.

Zgodnie z ustawą o Narodowym Banku Polskim zysk NBP, pomniejszony o 5-procentowy odpis na fundusz rezerwowy, zostanie przekazany do budżetu państwa.

Zysk wysoki, ale nie rekordowy

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t46969.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nbp;i;rada;polityki;pienieznej;kloca;sie;o;rezerwy,37,0,604965.html) NBP i Rada Polityki Pieniężnej kłócą się o rezerwy Zdaniem NBP decyzja rady o tworzeniu rezerw jest wadliwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t26351.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/rzad;chce;siegnac;po;rezerwe;kursowa;nbp,0,0,489984.html) Rząd chce sięgnąć po rezerwę kursową NBP Nowak: Wykazanie zysku przez NBP to kwestia księgowania. Spór idzie o miliardy złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t90135.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wszyscy;zaplacimy;za;ratowanie;budzetu,66,0,581698.html) Wszyscy zapłacimy za ratowanie budżetu Niższe pensje i emerytury. Wyższe podatki i likwidacja ulg. Tak ekonomiści widzą ratunek dla kasy państwa.
Tagi: zysk z nbp, zysk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz