Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Żywność z Polski. Rosja nie chce mięsnej wojny

0
Podziel się

Przedstawiciel Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego twierdzi, że Polacy posługują się sfałszowanymi certyfikatami.

Żywność z Polski. Rosja nie chce mięsnej wojny
(Bartosz Krupa/East News)
bEqAXGnF

Nie ma mowy o jakiejkolwiek wojnie mięsnej między Polską a Rosją. Oświadczył w Moskwie wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk.

Niedawno przedstawiciel Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Aleksiej Aleksiejenko twierdził, że polscy producenci próbowali wieźć do Rosji mięso i sery, posługując się sfałszowanymi certyfikatami. Według wiceszefa polskiego resortu rolnictwa - konflikt już został zażegnany._ _

_ - Wyjaśniliśmy wszystkie nieprawidłowości. Dwóm skontrolowanym zakładom odebrane zostało prawo eksportu, trzeciemu przywrócono zgodę _ - oświadczył w Moskwie Tadeusz Nalewajk. Minister dodał, że Polska zobowiązała się do dodatkowych kontroli fitosanitarnych.

bEqAXGnH

Szef Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy Piotr Zieman zwraca uwagę, że Rosjanie są niezwykle wyczuleni na punkcie dostaw mięsa, ponieważ eksport z Polski stanowi ogromną konkurencję dla rosyjskich producentów.

- _ Jesteśmy potentatem na skale światową, globalnym liderem wśród eksporterów _ - dodaje Zieman. Opinie tę potwierdzają także rosyjscy eksperci, według których polskie mięso i wędliny są najwyższej jakości.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie embargo na import żywności z Polski? Tylko w ciągu ostatniego tygodnia w dostawach z Polski ujawniono trzy przypadki poważnych naruszeń.
Rosja wypowiada wojnę handlową Polsce Najpierw mięso, teraz owoce i warzywa. Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji ma zastrzeżenia do jakości polskich produktów.
To początek wojny handlowej z Polską? Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji poinformowała o wprowadzeniu ścisłej kontroli wszystkich partii mięsa wieprzowego sprowadzanego z Polski.
bEqAXGoi
KOMENTARZE
(0)