Notowania

Luxury House Zakopane
27.06.2019 17:35

Własny dom z widokiem na Giewont

Inwestorzy lokujący pieniądze w nieruchomości pod wynajem nie przypadkiem zwracają się w stronę Zakopanego i okolic. Zimową stolicę Polski każdego roku odwiedza 3 miliony turystów, którzy poszukują lokum na jedną noc, weekend we dwoje czy dłuższy urlop z rodziną. Tu można tylko zyskać. Szczególnie jeżeli wejdziemy w posiadanie nieruchomości nowocześnie zaprojektowanej, doskonale skomunikowanej i położonej w malowniczej, spokojnej okolicy – takiej jak domy jednorodzinne wchodzące w skład kompleksu Luxury House Zakopane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiał partnera)

Eksperci rynku nieruchomości są zgodni co do jednego: mieszkania, apartamenty i domy pod wynajem zlokalizowane w popularnych kurortach przestały być biznesem sezonowym. Ewolucja rynku turystyki grupowej i indywidualnej sprawiła, że na wynajmie można zarabiać przez cały rok. Wystarczy spełnić dwa warunki: nieruchomość musi znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji oraz oferować odpowiednio wysoki standard. Oba te warunki spełnia z naddatkiem kompleks Luxury House Zakopane.

Lokalizacja marzeń

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości, żeby zapewnić sobie dobrą stopę zwrotu, a w przyszłości zacząć czerpać z niej zyski przez cały rok? Przede wszystkim należy wybrać pewną lokalizację. W przypadku Polski oznacza to trzy podstawowe i niezmienne od lat destynacje: góry, morze i Mazury.

Najniżej oceniane w tej trójce jest Pojezierze Mazurskie, które pomimo znaczących przeobrażeń i poszerzania oferty turystycznej, w dalszym ciągu jest zdecydowanie sezonowe. Przez większą część roku nie można tu liczyć na stałe wpływy z wynajmu.

Inaczej wygląda sytuacja w rejonach nadmorskich. Polacy coraz częściej jeżdżą nad Bałtyk poza sezonem. Rośnie grupa turystów, którzy preferują krótkie, często weekendowe wypady na „podładowanie baterii” i nawdychanie się jodu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że poza sezonem spadają ceny, a nadmorskie promenady nie są tak zatłoczone i hałaśliwe jak w miesiącach letnich.

Najbardziej uniwersalną i realnie całoroczną destynacją turystyczną są góry. Jeżeli nie mamy doświadczenia w branży turystycznej, nie chcemy zbyt wiele czasu poświęcać na aktywne zarządzanie nieruchomością, a jednocześnie czerpać z niej regularne oraz pewne zyski, to najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja na Podhalu. A lokalizacja marzeń to oczywiście Zakopane i jego bezpośrednie sąsiedztwo.

Kościelisko, na terenie którego powstaje kompleks Luxury House Zakopane, to jeden z najpiękniejszych obszarów podgórskich w Polsce, który jest też dobrze znany turystom z całej Europy. Inwestycja zlokalizowana jest na łagodnym zboczu u podnóża Hali Butorowy Wierch. Południowa ekspozycja zapewnia doskonałe nasłonecznienie, a przez wielkoformatowe panoramiczne okna będzie można podziwiać pocztówkowo malowniczą panoramę na Giewont.

Ustronna i cicha okolica, stwarzająca możliwość relaksu w kameralnych warunkach, jest jednocześnie dogodnie skomunikowana: kompleks Luxury House dzieli zaledwie 3 kilometry od centrum Zakopanego. Miejsce zadowoli zarówno osoby poszukujące w czasie urlopu wyciszenia, jak też amatorów życia towarzyskiego, czynnego wypoczynku oraz bogatej oferty rozrywkowej i kulturalnej.

Czego można chcieć więcej? Oczywiście wysokiego standardu wynajmowanych przestrzeni.

Szałas pasterski w wersji premium

Coraz więcej turystów oczekuje pełnego komfortu, ale jednocześnie chce zachować niezależność i prywatność, którą w praktyce mogą zaoferować tylko samodzielne apartamenty lub domy.

Luxury House Zakopane oferuje standard premium na wszystkich poziomach inwestycji – od projektu, przez materiały wykończeniowe i instalacje techniczne, aż po wysmakowane projekty wystroju wnętrz.

Bryły domów nawiązują formą do tradycyjnej architektury – jednak nie do opatrzonego stylu zakopiańskiego, lecz do autentycznych szałasów pasterskich. Projektanci korzystali ze współczesnych technologii oraz tradycyjnych, bliskich naturze materiałów – takich jak drewno i kamień. W posadowionych na skale domach więźba dachowa oraz liczne elementy wyposażenia wnętrza będą wykonane z litego drewna, zachowanego w naturalnych kolorach i surowej fakturze.

(materiał partnera)

Jako poszycie dachowe zastosowano dranicę modrzewiową – jedno z najbardziej tradycyjnych pokryć górskich zabudowań, które w tym regionie stosowane było od setek lat. Niezwykle ciekawym elementem wykończenia dachów są jarzma (opaski otaczające dach), które obciążono górskimi głazami – w ten sposób powstało skuteczne zabezpieczenie przed gwałtownymi porywami wiatru.

Nasadzenia charakterystycznych dla górskiego krajobrazu roślin pozwoli całemu kompleksowi wtopić się harmonijnie w otoczenie, bez szkody dla jego naturalnych walorów. Cały obszar zgrabnie zamyka kosor – ogrodzenie wzorowane na tradycyjnych płotach oddzielających górskie pastwiska.

Naturalne materiały (drewno, kamień) są także podstawą wystroju domów. Projekty wnętrz w niebanalny sposób nawiązują i rozwijają motywy zaczerpnięte ze sztuki ludowej oraz lokalnej fauny i flory, w tym szczególnie szarotki alpejskiej, która porasta okoliczne łąki. Przeszklone w całości południowe ściany domów pozwalają wniknąć do wnętrza pięknu otaczającego krajobrazu – rozległej panoramie górskiej zdominowanej przez majestatyczny Giewont.

Ukłonem w stronę natury jest także sposób ogrzewania domów, który oparto o nowoczesne pompy ciepła (domy posiadają kompletną instalację centralnego ogrzewania). Każda nieruchomość wchodząca w skład kompleksu posiada też instalację do odbioru telewizji satelitarnej, instalację elektryczną (ze stacji TRAFO) i domofonową. Doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków realizowane jest za pośrednictwem sieci miejskiej. W kwestii wykończenia domu inwestor ma całkowicie wolną rękę – może wykreować przestrzeń zgodnie z własnym gustem i pod kątem oczekiwań potencjalnych najemców.

Inwestycja z gwarancją zwrotu

W Zakopanem i okolicach zawsze było tłoczno i drogo. I tak pozostanie – rok w rok pojawia się tu ponad 3 mln turystów. Wystarczy założyć, że każdy, kto tu przyjeżdża, wydaje min. 1 000 zł (wiadomo, że jest to znacznie wyższa kwota), aby poczuć lekki zawrót głowy. Dlatego ceny nieruchomości w tym regionie wyłącznie rosną, a tym samym gwarantują bezpieczeństwo inwestycji.

Warto pamiętać, że nie zawsze najniższa cena w przeliczeniu na metr kwadratowy powinna decydować o zakupie. W wielu przypadkach lepiej jest kupić droższą nieruchomość, ale w lepszej lokalizacji, z piękniejszym widokiem z okna, posiadającą wyższy standard, dogodnie skomunikowaną czy wyposażoną we własny parking, bo to od tych czynników w głównej mierze zależy stopa zwrotu inwestycji.

W przypadku Luxury House Zakopane nawet niedoświadczony inwestor nie będzie miał problemu z decyzją. Już pobieżny przegląd ogłoszeń agencji nieruchomości przekona nas, że cena domów nie jest wygórowana. Jeżeli dodamy do tego walory lokalizacji oraz wysokiej klasy wykończenie i wyposażenie obiektów, to okaże się, że – ujmując rzecz na chłodno – jest to bardzo zachęcająca oferta, którą powinniśmy rozważyć niezwłocznie, jeżeli nie chcemy, aby ktoś nas ubiegł.

Domy dysponują obszernymi, dwuosobowymi sypialniami oraz przestronnym salonem, w którym można komfortowo zakwaterować dodatkowe 2-3 osoby. Przy takiej opcji wynajmu oraz wysokim standardzie wykończenia i wyposażenia, opłata oscylująca w okolicach 1 000 zł za dobę wydaje się zupełnie rozsądna. Jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że w tej lokalizacji wynajem przez 200 dni w roku nie jest niczym nadzwyczajnym, łatwo obliczymy, że inwestycja zwróci się po około 10 latach (25% przychodów przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z eksploatacja i wynajmem).

Na tej inwestycji, w tej lokalizacji po prostu nie da się stracić. Dodatkowo, niejako w pakiecie, zyskujemy autentyczny prestiż: kupując nieruchomość w Luxury House Zakopane, stajemy się posiadaczami własnego domu z widokiem na Giewont. Czyż to nie brzmi dumnie?

Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-07-2019

Marek Sz.Giewont trudno będzie zasłonić wieżowcem hehe. Tak na poważnie to b ładne domki. Koło Lublina są domki na drzewach, fantastyczne doświadczenie, ale … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)