Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Pozwolenie na budowę. Wnioski złożone do 30 grudnia rozpatrywane na starych zasadach

3
Podziel się:

Wnioski o pozwolenie na budowę złożone do 30 grudnia br. będą rozpatrywane według przepisów obowiązujących od stycznia 2017 - poinformowało we wtorek Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii.

Pozwolenie na budowę. Wnioski złożone do 30 grudnia rozpatrywane na starych zasadach
Wnioski o pozwolenie na budowę złożone do 30 grudnia br. będą rozpatrywane według przepisów obowiązujących od stycznia 2017 r. (pixabay.com)
bEExLiWd

25 grudnia 2020 r. weszło w życie rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. To ważna informacja dla tych, którzy do 30 grudnia złożą wniosek o pozwolenie na budowę.

Wnioski takie będą rozpatrywane w oparciu o przepisy obowiązujące od dnia 1 stycznia 2017 r. do dnia 30 grudnia 2020 r. Natomiast wnioski, które wpłyną od 31 grudnia 2020 r., będą rozpatrywane według wymagań obowiązujących od 31 grudnia 2020 r.

- Nowelizowane przepisy pozwolą na uniknięcie sytuacji, w której inwestor składając wniosek do dnia 30 grudnia 2020 r., zawierający m.in. wymagania w zakresie oszczędności energii i izolacyjności cieplnej obowiązujące na dzień składania wniosku, byłby zobowiązany dostosować wniosek, po weryfikacji przez organ architektoniczno-budowlany, do nowych przepisów, które zaczną obowiązywać od dnia 31 grudnia 2020 r. - czytamy w informacji resortu.

bEExLiWf
Zobacz także: Ceny mieszkań będą rosnąć od kilku do kilkunastu procent, bo będzie nimi zainteresowanie. "Kapitał lawinowo odpływa z banków"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEExLiWG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Stif
9 miesięcy temu
Prawo budowlane w Polsce a w szczególności interpretacja urzędników jest tak zmienna inie przewidywalna jak pogoda. Czemu ma to służyć na pewno nie ułatwia zwykłym ludziom którzy chcą inwestować własne pieniądze
Jasiek
9 miesięcy temu
Nadgorliwość gorsza od...
Apis
9 miesięcy temu
Tzn. nowe zasady jak zwykle utrudnią życie i trudniej będzie otrzymać pozwolenie,, czemu mnie to nie dziwi,, czas emigrować,,,,
bEExLiWH