Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: "Dolnośląskie Gryfy" rozdane

0
Podziel się

#
w siódmym akapicie zamiast "Otrzymał ją Janusz Rybak...." , powinno być "Otrzymała ją senator,
prof. Alicja Chybicka..."
#

bEpOjZCd

# w siódmym akapicie zamiast "Otrzymał ją Janusz Rybak...." , powinno być "Otrzymała ją senator, prof. Alicja Chybicka..." #

22.10. Wrocław (PAP) - 18 nominowanych firm i instytucji walczyło o tegoroczne statuetki "Dolnośląskiego Gryfa". Nagrody rozdano po raz dziesiąty podczas Koncertu Jubileuszowego w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Dolnośląskie firmy nagrodzono w kilku kategoriach. Za najbardziej dynamiczny rozwój mikroprzedsiębiorstwa o zatrudnieniu do 9 osób nagrodę otrzymała wrocławska firma Sky Storage, zajmująca się tworzeniem oprogramowania do zarządzania danymi w "chmurze". Za najbardziej dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa o zatrudnieniu od 10 do 50 osób "Dolnośląskiego Gryfa" otrzymał świdnicki Zakład Urządzeń Przemysłowych Tadeusz Badura. Natomiast za szczególne osiągnięcia w rozwoju przedsiębiorstwa średniego i dużego nagrodzono producenta komponentów grzewczych - firmę Capricorn ze Świebodzic.

bEpOjZCf

"Dolnośląski Gryf" został wręczony również za szczególne osiągnięcia w działaniach na rzecz rozwoju gospodarki Dolnego Śląska. Otrzymał go Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza - Radeckiego we Wrocławiu.

Nagroda Gospodarcza "Dolnośląskie Gryfy" co roku wyróżnia także innowacyjność regionalnego biznesu. W tym roku nagrodę w tej kategorii przyznano Instytutowi Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o. z Wrocławia.

Jak powiedział Tomasz Gondek, wiceprezes Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, które jest patronem konkursu, kategoria premiująca innowacyjność docenia tak naprawdę firmy działające na rzecz przyszłości regionu, jego konkurencyjności na tle dynamicznie rozwijających się światowych technologii. "To nasz klucz do sukcesu, dlatego warto innowacyjne firmy pokazywać i im dopingować" - dodał.

"Dolnośląski Gryf" jest także przyznawany za samorządowe programy rozwoju. W tym roku w tej kategorii doceniono gminę Wrocław.

bEpOjZCl

Tegoroczną nagrodę specjalną przyznano pomysłodawcy konkursu, Januszowi Rybakowi. Natomiast nagrodę w kategorii Osobowość Dolnego Śląska otrzymała senator, prof. Alicja Chybicka, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Nagroda Gospodarcza "Dolnośląski Gryf" od 10 lat nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. Promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

Kandydatów do nagrody zgłaszają członkowie Zachodniej Izby Gospodarczej, zarządy oddziałów terenowych ZIG, członkowie Związku Pracodawców Polska Miedź, zarządy stowarzyszeń, związków, klubów i innych organizacji skupiających przedsiębiorców Dolnego Śląska, a także organy samorządu terytorialnego oraz sami kandydaci. W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 120 wniosków od ponad 90 uczestników, w sześciu kategoriach.

Honorowe Patronaty nad konkursem objęli: wojewoda dolnośląski oraz marszałek województwa dolnośląskiego.(PAP)

bEpOjZCm

kwa/

bEpOjZCG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)