Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Wydarzenia do 50 osób już w czerwcu niewykluczone, przyznaje minister Jadwiga Emilewicz

19
Podziel się:

Być może jeszcze przed wakacjami wydarzenia do 50 osób będą mogły być realizowane – powiedziała minister rozwoju. Czekają na to hotele nastawione na klientów biznesowych, branża eventowa i organizatorzy konferencji.

Minister Jadwiga Emilewicz przyznała, że już wkrótce mogą zostać dozwolone imprezy do 50 osób
Minister Jadwiga Emilewicz przyznała, że już wkrótce mogą zostać dozwolone imprezy do 50 osób (PAP)

Choć znikają koleje obostrzenia, rząd nadal unika mówienia o przyszłości imprez z udziałem większej liczby uczestników. Pod znakiem zapytania stoją letnie festiwale (z których wiele jest przenoszonych na koniec sierpnia i wrzesień w nadziei, że obowiązujące przepisy nie będą temu przeszkadzały), na zielone światło czeka również cała branża eventowa, hotele nastawione na obsługę klientów biznesowych i organizatorzy konferencji i targów.

Dziś pojawiła się informacja, która daje nadzieję na powrót pewnej normalności także w tych obszarach.

Jadwiga Emilewicz była w środę gościem w na antenie TVP3 Rzeszów. Zapytana została o powrót imprez masowych. Przyznała, że wydarzenia, w których może jednocześnie brać udział do 50 osób, są konsultowane z samymi organizatorami.

Zobacz także: Obejrzyj: Wakacje 2020 pod palmami. "Jeśli będą warunki, to nikt nie będzie zatrzymywać Polaków"

- Wytyczne powstają w ścisłej współpracy z branżami. Prowadzimy prace m. in. z turystyką biznesową - ważną gałęzią gospodarki w wielu miastach. Być może jeszcze przed wakacjami wydarzenia do 50 os. będą mogły być realizowane - przyznała minister rozwoju.

Emilewicz nie chciała mówić o szczegółach, ale niewykluczone, że imprezy (konferencje, warsztaty, szkolenia) w ograniczonej skali, powrócą jeszcze przed wakacjami.

Pełna infrastruktura turystyczna na wakacje

O turystyce i czasie wolny Jadwiga Emilewicz mówiła również w programie "Studio Biznesu". Wyraziła nadzieję, że jeszcze przed wakacjami ruszą dostaną zamknięte obecnie miejsca rozrywki, np. parki rozrywki i parki miniatur.

- Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły – powiedziała Jadwiga Emilewicz. Miała na myśli np. parki rozrywki.

Zastrzegła od razu, że będzie się to odbywało z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa i higieny.

- Tak jak przed marcem gospodarka nie będzie działać jeszcze bardzo długo. Bo tak jak widzimy, dziś fryzjerzy, zakłady kosmetyczne, sklepy, działają w tym reżimie nowej normalności. Tam mamy ograniczenia dotyczące osób. One będą obowiązywać przez dłuższy czas. Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły – zapowiedziała.

Wyjaśniła też, że 1 lipca jest datą umowną, gdyż znoszenie obostrzeń będzie związane z tempem zwalczania pandemii w naszym kraju. W poniedziałek 18 maja rozpoczął się trzeci etap rozmrażania gospodarki. Pójdziemy do restauracji, fryzjera, kosmetyczki, a od 4 maja możemy rezerwować noclegi w hotelach. Prawie pewne jest, że odbędą się kolonie i obozy, choć obowiązywać będą bardzo zakrojone zasady bezpieczeństwa. Piszemy o nich tu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(19)
szok
3 lata temu
Impreza masowa do 50 osób bu hahah. Typowe ustawienie pod kler.
dsfssd
3 lata temu
Jeszcze co niektórzy liczą na spadki cen w związku z bezrobociem, a będzie całkiem inaczej. Mówią już o tym prognozy Eurostatu. Polska i Polacy idą na dno jak Wenezuela.
dfssdfs
3 lata temu
Najbliższym takim eventem będą wybory, na których wyleci z pałacu Duda. Ludzie go oczywiście po tym będą pocieszać, że Jego ból na pewno jest lepszy niż ich, ale nic się nie stało...
Jajo
3 lata temu
kolejna bzdura... jakie ma znaczenie czy impreza jest na 1000 osób czy mamy 20 imprez po 50 osób?widać że to wszystko co mamy teraz to jedna wielka lipa
bobiszon
3 lata temu
emilewicz, a gdzie pomoc dla mojej firmy? tylko propagandę umiecie robić