Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bogdan borusewicz
27.12.2012 06:00

Borusewicz sprawdzi, jak Sikorski wydaje te pieniądze

Marszałek Senatu zapowiada monitorowanie wydatków ministerstwa spraw zagranicznych..

Podziel się
Dodaj komentarz

_ - W 2013 roku będziemy nadal wspierać Polonię, ale już tylko politycznie _ - mówi Marszałek Senatu. Bogdan Borusewicz zapewnia, że choć Wysoka Izba nie dysponuje już pieniędzmi na wsparcie naszych rodaków, to będzie uważnie monitorować sposób ich wydawania przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

_ - To wsparcie finansowe zostało przejęte przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Mam nadzieję, że będzie ono lepsze, bardziej skuteczne. Oczywiście nadal będziemy się opiekować, ale już nie w taki sposób bezpośredni. Senat będzie patrzył, jak te środki będą wydawane, jak będzie wyglądała ich alokacja i jaki będzie rezultat tego wsparcia _ - wyjaśnia marszałek Senatu.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BOGDANA BORUSEWICZA:

Od 2012 roku większość środków, którymi dysponował Senat, zostało przesuniętych do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W budżecie Senatu na 2013 rok przewidziano jedynie niewielkie kwoty przeznaczone głównie na konkursy związane z Polonią.

Czytaj więcej w Money.pl
Atakowali: Niech pan zejdzie z tego piedestału - Politycy nie tylko uwodzą, pięknie wyglądają i nic poza tym nie robią - przekonywał dziś marszałek Senatu Bogdan Borusewicz podczas debaty w warszawskim klubie Krytyki Politycznej.
Kłócą się o Polaków. Stawką są miliony Pod koniec stycznia Sejm uchwalił budżet na 2012 rok, zgodnie z którym 65,6 mln zł na współpracę z Polonią zostało przeniesione z Kancelarii Senatu do MSZ.
Borusewicz walczy o pieniądze. Razem z PiS Sejmowa komisja finansów zajęła się sprawą pieniędzy, z których finansowane są działania na rzecz Polonii.
Tagi: bogdan borusewicz, senat, polonia, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz