Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co dalej z OFE? Donald Tusk zdradza terminy

0
Podziel się:

Premier dodaje, że liczy na opozycję - SLD oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Co dalej z OFE? Donald Tusk zdradza terminy
(Piotr BLAWICKI/East News)
bELgZXLV

Projekt założeń zmian w funkcjonowaniu Otwartych Funduszy Emerytalnych premier ma poznać do końca tygodnia. Prezentacja rozwiązań opinii publicznej - jak zapowiedział Tusk - nastąpi jednak dopiero we wrześniu, już po Forum Ekonomicznym w Krynicy, które rozpoczyna się w najbliższy wtorek.

Donald Tusk powiedział, że Forum Ekonomiczne nie jest właściwym miejscem na prezentowanie zmian w systemie emerytalnym. - _ Miejscem do przedstawiania tak ważnych spraw dla emerytów jest Rada Ministrów _ - zaznaczył.

W związku z obecnością premiera na Forum w Krynicy, posiedzenie rządu odbędzie w czwartek - 5 września. Wtedy rząd zajmie się projektem budżetu na 2014 rok.

bELgZXLX

Szef rządu, pytany, kto poprze zmiany w OFE odparł, że liczy na opozycję - SLD oraz Prawo i Sprawiedliwość. - _ Jeśli poważnie traktować wypowiedzi liderów SLD i PiS-u, to widać wyraźnie, że są zainteresowani nawet bardziej radykalnymi rozwiązaniami, niż te, które rozpatruje rząd _ - powiedział.

W ocenie premiera, każda ustawa, która zatrzyma - jak się wyraził - ten zły proceder, jakim jest finansowanie OFE poprzez zadłużanie państwa polskiego, będzie mogło chyba liczyć na większość w parlamencie, niezależnie od koloru danej partii.

W lipcu rząd przekazał do konsultacji społecznych trzy propozycje zmian w systemie emerytalnym. Pierwszy z nich przewiduje likwidację części obligacyjnej Funduszy, drugi wprowadza dobrowolność przynależności, a trzeci dobrowolność z dodatkową składką.

Czytaj więcej w Money.pl
Analitycy chwalą zmiany w OFE. Poprawiłyby wskaźniki - _ Zmiany w systemie emerytalnym przyczyniłyby się w krótkim czasie do poprawy wskaźników deficytu i długu do PKB _ - twierdzi JP Morgan.
Wybór wariantu OFE na początku września Minister pracy Włodzimierz Kosiniak-Kamysz mówi, że w tym tygodniu rozstrzygają się ostatnie konsultacje.
Rząd płacił za negatywne komentarze o OFE? Paweł Graś potwierdza: Kancelaria Premiera współpracuje z firmą PR, która wspomaga rząd w działaniach w mediach społecznościowych.
bELgZXMy
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)