Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gowin
16.04.2012 06:13

Dlatego, tak przezwali Jarosława Gowina

Andrzej Rozenek ujawnia, dlaczego minister sprawiedliwości szkodzi Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)

*Money.pl: Ruch Palikota poluje na ministra sprawiedliwości? *

*Andrzej Rozenek, rzecznik Ruchu Palikota: *Już nie polujemy. Teraz zostało nam złożenie wniosku o wotum nieufności wobec Jarosława Gowina.

Kiedy?

Jak najszybciej. Nie ma na co czekać. Ten człowiek na tym stanowisku szkodzi Polsce.

A co z ministrem Gowinem jest nie tak?

Od początku byliśmy sceptyczni co do ministra Jarosława Gowina i funkcji, którą wyznaczył mu w rządzie premier Donald Tusk. Mieliśmy wątpliwości, co do jego niezależności w związku z jego jawnymi ultrakatolickimi poglądami.

*Gowinowi nie podoba się konwencja Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.Według ministra konwencja jest dokumentem _ skrajnie ideologicznym _, będącym wyrazem ideologii feministycznej. Teraz macie argument, że wasze obawy się sprawdziły? *

Niestety, to pokazuje, że nasze przypuszczenia się sprawdziły. Te jego ostatnie antyfeministyczne wypowiedzi gwałcące konstytucję, równość kobiet i mężczyzn pokazują doskonale, że ten człowiek nie nadaje się na stanowisko ministra.

_ Katolicka ciota _ – tak o Gowinie mówił Janusz Palikot. To jest zdanie, które powinno paść z ust posła?

Jest to oczywiście ostre sformułowanie, ale w tych okolicznościach jak najbardziej pasujące i zasadne. Odnosiło się do słów Gowina, że nie razi go to, iż torturowano w Polsce ludzi, tylko razi go to, że się o tym mówi. W ustach ministra sprawiedliwości jest to wysoce niedopuszczalna teza.

Drugi pana kolega mówi z kolei o Gowinie – _ bardziej ministrant kościoła katolickiego niż minister polskiego rządu _.

Określenie _ ministrant _ odnoszące się do Jarosława Gowina pasuje jak do nikogo innego.

*Jarosławowi Gowinowi krytyka w wykonaniu posłanek i posłów Ruchu Palikota niestraszna. Jak mówił w _ Trójce _, krytyka ze strony takich osób jak Robert Biedroń czy Wanda Nowicka utwierdza go w przekonaniu, że ma rację. *

Wydaje mi się, że mądry człowiek przyjmuje krytykę z każdej strony, jeżeli ona jest zasadna. Ale to mądry człowiek. W tym wypadku brak przyjęcia naszej konstruktywnej krytyki świadczy tylko o ministrze.

Z kolei w rozmowie z Money.pl minister Gowin mocno deklaruje, że nie wyobraża sobie żadnych koalicji i współpracy z Ruchem Palikota, a Ruch Palikota wyobraża sobie koalicję z rządem, w którym jest taki minister jak Jarosław Gowin?

W ogóle nie potrafię sobie wyobrazić koalicji z Platformą Obywatelską, nam nie jest po drodze.

*Współpraca jednak się pojawiała przy okazji reformy emerytalnej. *

W pewnych poszczególnych sprawach oczywiście jest możliwość współpracy. Jak to zawsze w Sejmie bywa, jeżeli będą sensowne rozwiązania i projekty dobre dla Polski, to będziemy je popierać.

Nawet jeśli te _ projekty dobre dla Polski _ przygotuje minister Gowin?

Nawet gdyby ministrowi Gowinowi udało się stworzyć coś, co byłoby dobre dla Polski, to oczywiście jesteśmy w stanie to poprzeć. My nie jesteśmy ortodoksami, nie patrzymy na to, czy twórca danej ustawy jest z Opus Dei czy nie, tylko patrzymy na to, czy ta ustawa dobrze służy Polsce.

Panie pośle, co z tymi transferami?

Będą.

Ale kiedy? Bo na razie tylko zapowiadacie.

Tak jak mówił przewodniczący Janusz Palikot, do 15 kwietnia mieliśmy czas, żeby odsapnąć i teraz przystępujemy do działań transferowych.

Czyli dwóch z PO i jeden z SLD?

Na razie trzymajmy się tego co zapowiedział przewodniczący Palikot.

Czytaj więcej w Money.pl
Gwałt w konwencji przeszkadza Polsce. Co zrobi rząd? Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chce się spotkać z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem.
"Rosja już przeprosiła, to wystarczy" Rosja już przeprosiła za zbrodnię, a w interesie Polski jest utrzymywanie dobrych stosunków z tym krajem - uważa rzecznik Ruchu Palikota.
Tagi: gowin, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz