Notowania

afera podsłuchowa
16.06.2014 06:00

Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji

Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz chwali decyzję polskiego premiera, który zapowiedział, że dopiero dziś odniesie się do sprawy ujawnionych przez Wprost taśm.

Podziel się
Dodaj komentarz

Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz chwali decyzję polskiego premiera, który zapowiedział, że dopiero dziś odniesie się do sprawy ujawnionych przez _ Wprost _ taśm. - _ Nie dziwi mnie, że potrzebuje tych kilkudziesięciu godzin, by elementarnie rozpoznać sytuację _ - wyjaśnia.

- _ To dobrze, że premier nie spotyka się z państwem na stopniach kościoła przed wejściem na niedzielną mszę świętą, tylko że spotyka się z Polakami w poniedziałek i będzie im miał do zakomunikowania słowa, na które od czasu jego premierostwa tak mocno nie czekali - _powiedział doradca prezydenta. - _ Sytuacja rzeczywiście jest arcydziwna i arcytrudna dla premiera, stawiająca polskie służby, w ogóle Polskę, w dziwnym świetle. To trudny moment dla Donalda Tuska. Potrzebuje on namysłu. Myślę, że to będzie niezwykle ważna jego konferencja _.

Tomasz Nałęcz nie wykluczył również, że w niedługim czasie dojdzie do spotkania premiera z prezydentem na temat ujawnionych nagrań. - _ Niewątpliwie wymiana informacji nastąpi _ - powiedział.

Tygodnik Wprost przedwczoraj ujawnił nagranie z prywatnego spotkania ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z szefem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką. Szef MSW miał między innymi stwierdzić, że _ państwo polskie istnieje tylko teoretycznie _.

Sondował też szefa NBP co do możliwości użycia banku centralnego do sfinansowania deficytu budżetowego. W zamian Marek Belka chciał dymisji ministra finansów i zmian w prawie.

Donald Tusk jak dotąd skomentował sprawę jedynie na Twitterze. - _ Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. W poniedziałek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej _ - napisał szef polskiego rządu.

Czytaj więcej w Money.pl
Co ma zmienić się w działaniu Rady Polityki Pieniężnej? Wątek nowelizacji ustawy o NBP pojawił się w nagraniu rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i prezesa NBP Marka Belki.
Kto jest odpowiedzialny za publikację Wprost? Odpowiedzialność prawna za upublicznienie treści spoczywa na tym, który je publikuje - mówi były minister sprawiedliwości.
Afera podsłuchowa w rządzie. "Fragmenty wyrwane z kontekstu" i "manipulacja" Narodowy Bank Polski ostro komentuje publikację Wprost. Są wyjaśnienia, są też przeprosiny.
Tagi: afera podsłuchowa, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz