Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji

0
Podziel się:

Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz chwali decyzję polskiego premiera, który zapowiedział, że dopiero dziś odniesie się do sprawy ujawnionych przez Wprost taśm.

Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji

Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz chwali decyzję polskiego premiera, który zapowiedział, że dopiero dziś odniesie się do sprawy ujawnionych przez _ Wprost _ taśm. - _ Nie dziwi mnie, że potrzebuje tych kilkudziesięciu godzin, by elementarnie rozpoznać sytuację _ - wyjaśnia.

- _ To dobrze, że premier nie spotyka się z państwem na stopniach kościoła przed wejściem na niedzielną mszę świętą, tylko że spotyka się z Polakami w poniedziałek i będzie im miał do zakomunikowania słowa, na które od czasu jego premierostwa tak mocno nie czekali - _powiedział doradca prezydenta. - _ Sytuacja rzeczywiście jest arcydziwna i arcytrudna dla premiera, stawiająca polskie służby, w ogóle Polskę, w dziwnym świetle. To trudny moment dla Donalda Tuska. Potrzebuje on namysłu. Myślę, że to będzie niezwykle ważna jego konferencja _.

Tomasz Nałęcz nie wykluczył również, że w niedługim czasie dojdzie do spotkania premiera z prezydentem na temat ujawnionych nagrań. - _ Niewątpliwie wymiana informacji nastąpi _ - powiedział.

Tygodnik Wprost przedwczoraj ujawnił nagranie z prywatnego spotkania ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z szefem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką. Szef MSW miał między innymi stwierdzić, że _ państwo polskie istnieje tylko teoretycznie _.

Sondował też szefa NBP co do możliwości użycia banku centralnego do sfinansowania deficytu budżetowego. W zamian Marek Belka chciał dymisji ministra finansów i zmian w prawie.

Donald Tusk jak dotąd skomentował sprawę jedynie na Twitterze. - _ Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. W poniedziałek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej _ - napisał szef polskiego rządu.

Czytaj więcej w Money.pl
Co ma zmienić się w działaniu Rady Polityki Pieniężnej? Wątek nowelizacji ustawy o NBP pojawił się w nagraniu rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i prezesa NBP Marka Belki.
Kto jest odpowiedzialny za publikację Wprost? Odpowiedzialność prawna za upublicznienie treści spoczywa na tym, który je publikuje - mówi były minister sprawiedliwości.
Afera podsłuchowa w rządzie. "Fragmenty wyrwane z kontekstu" i "manipulacja" Narodowy Bank Polski ostro komentuje publikację Wprost. Są wyjaśnienia, są też przeprosiny.
wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)