Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Godson powiedział, że niekiedy nas poprze

0
Podziel się:

Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje odejście z partii posła Johna Godsona.

Godson powiedział, że niekiedy nas poprze
(kidawa-blonska.pl)
bEUZMVKd

_ _Mamy klarowną sytuację. Tak wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje decyzję Johna Godsona. Poseł odszedł z klubu Platformy. Zamierza też zrezygnować z członkostwa w partii.

Posłanka nie obawia się, że po odejściu z klubu posła Godsona, krucha większość koalicyjna zostanie zachwiana.

- _ Na pewno jest bardziej klarowna sytuacja, czysta sytuacja, bo my wiemy, że na niektóre głosy nie mamy co liczyć. Ale poseł Godson powiedział, że w niektórych sytuacjach możemy liczyć na jego głos. Gdy tak się stanie będziemy wiedzieli, że robimy coś dobrze, że mamy większe zaplecze _ - mówi posłanka.

bEUZMVKf

Kidawa-Błońska dodaje, że poseł Godson był jednym z trzech posłów PO, którzy najczęściej łamali klubową dyscyplinę podczas głosowań rządowych projektów. I nie chodzi o ustawy światopoglądowe - zaznacza posłanka.

- _ Nie sądzę, żeby to zachwiało istnienie tego rządu, ale na pewno nie jest to sytuacja przyjemna, że nie wszyscy koledzy sprawdzają się w naszym klubie. Ale jest to sytuacja na pewno jasna, klarowna - _ mówi Kidawa-Błońska.

Po odejściu z klubu PO posła Godsona, większość koalicyjna to w tej chwili 233 głosy. Zapewne podczas ważnych głosowań, rząd będzie szukał popracia wśród posłów niezrzeszonych bądź koła Inicjatywa Dialogu. To byli posłowie Ruchu Palikota.

Czytaj więcej w Money.pl
John Godson podjął decyzję. Odchodzi z PO Godson, podobnie jak Jarosław Gowin i Jacek Żalek dwukrotnie złamał dyscyplinę klubową w ważnym głosowaniu.
Niesiołowski: Gowin idzie w polityczny niebyt Stefan Niesiołowski podkreślił, że nie wróży Jarosławowi Gowinowi kariery politycznej.
Gowin: Frekwencja w wyborach to porażka W przekonaniu posła PO termin kampanii był jednym z powodów, dla którego Grzegorz Schetyna zrezygnował z kandydowania.
bEUZMVKG
wiadomości
wywiad
KOMENTARZE
(0)