Notowania

platforma obywatelska
27.05.2013 06:00

Gowin zapowiada start w wyborach na szefa PO

Ireneusz Raś z PO komentuje list, jakie b. minister sprawiedliwości wysłał do kolegów z partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

List Jarosława Gowina do członków PO prawdopodobnie zapowiada jego start w wyborach na przewodniczącego partii. Tak ocenia poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś, który potwierdza, że otrzymał i przeczytał list od byłego ministra sprawiedliwości.

_ - Po pierwsze warto byłoby najpierw podjąć decyzję w sprawie startu, tak jak do tej pory zrobił to Donald Tusk i ustawić się w tym pochodzie wyborczym na szefa partii _ - uważa Raś. - _ W liście nie zawiera się informacja dotycząca startu Gowina, ale zapewne (list) zapowiada ten start. _

Gowin krytykuje rząd Donalda Tuska oraz wzywa członków Platformy do _ powrotu do korzeni _ i partii _ wielkich nadziei i poważnych reform _. Zarzuca też realizowanie _ polityki ciepłej wody _, czyli _ administrowanie bez odważnych reform, strategicznych planów i niezbędnych, choć niepopularnych decyzji _.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/169/m243369.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gowin;napisal;list;do;czlonkow;po;krytykuje;w;niej;swoja;partie,193,0,1313985.html) *Gowin napisał ostry list do członków PO. Początek kampanii? * _ Działania aparatu partyjnego w regionach zaczyna cechować buta, partyjniactwo i moralne korzystanie z przywilejów władzy _ - pisze były minister sprawiedliwości. Ireneusz Raś przyznaje, że jest nieco zaskoczony tonem listu Gowina.

- _ Jakby zapomniał, że większość tych spraw mógł prezentować na posiedzeniach rządu _ - uważa. - _ Przez ostatnie dwa lata Jarosław Gowin był konstytucyjnym ministrem tego rządu i wtenczas jakoś nie składał żadnych projetków, o których dzisiaj tak mówi. Gdyby to było kilka lat po tym, jak przestał być ministrem, byłoby to naturalne. Dziś stawia znak zapytania o prawdziwe intencje. _

Jarosław Gowin pisze w liście także o tym, że zamiast zajmować się gospodarką i walką z kryzysem demokratycznym, Platforma wdała się w _ niepotrzebne spory światopoglądowe _. Ireneusz Raś jest zdziwiony takimi słowami.

_ - Jarosław Gowin jest ostatnią osobą, która powinna o tym mówić, bo przecież to on przez ostatnie cztery lata zajmował się w PO kwestiami in vitro. Dlatego stawianie dzisiaj tak tej sprawy jest daleko nieprawdziwe. _

Sam Jarosław Gowin odmawiał wczoraj komentarza w sprawie listu, który przesłał do zarządów regionalnych PO. Niewykluczone, że spotka się w tej sprawie z dziennikarzami dzisiaj.

Czytaj więcej w Money.pl
Platforma Obywatelska dryfuje w lewo _ W tej chwili ta tendencja spadkowa jest na tyle poważna, że nie wystarczy zmiana makijażu. Potrzebne są naprawdę głębokie zmiany. _
Grzegorz Schetyna ? / fot: Reporter" /> PO przyspiesza. Tusk rzuca rękawicę Schetynie? Kiedyś w Platformie Obywatelskiej rządził tandem. Dziś Grzegorz Schetyna nie wyobraża sobie takiej sytuacji.
Rekonstrukcja rządu. Jutro decyzje? Po piątkowych głosowaniach w Sejmie dojdzie do koalicyjnego spotkania polityków PO i PSL.
Tagi: platforma obywatelska, gowin, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz