Notowania

związki partnerskie
30-03-2013 (07:00)

In vitro i związki partnerskie to zło

Kardynał Stanisław Dziwisz piętnuje pogańskie prawa, które nie służą narodowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)

*_ - Ustawy wprowadzające metodę in vitro i związki partnerskie nie służą dobru narodu - _powiedział do pielgrzymów zgromadzonych na Drodze Krzyżowej w Kalwarii Zebrzydowskiej kardynał Stanisław Dziwisz. *

Metropolita Krakowski podczas kazania przy jednej ze stacji drogi krzyżowej zaznaczał, że Kościół stoi na straży prawa naturalnego jako fundamentu życia ludzi i rodzin.

_ - Piętnujemy projekty ustaw, które naruszają godność człowieka, dopuszczając możliwość manipulowania ludzkimi zarodkami oraz demolowania małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Jesteśmy przekonani, że tego rodzaju pogańskie prawa zakłamują prawdę o człowieku, niszczą sumienia i nie służą dobru narodu, z którym Kościół był i jest zawsze solidarny od ponad tysiąca lat - _ podkreślił.

POSŁUCHAJ KARDYNAŁA STANISŁAWA DZIWISZA:

Kardynał Stanisław Dziwisz dodawał również, że wiernym i hierarchii kościoła potrzebna jest odnowa duchowa, którą zapoczątkował papież Franciszek. Zaznaczał również, że polski Kościół musi zmierzyć się z atakami pod swoim adresem.

Stwierdził przy tym, że krytyka jest słuszna, jeśli opiera się na prawdzie i piętnuje słabości. _ Nie możemy się jednak godzić na to, aby opierała się na braku prawdy i naruszała podstawowe zasady współżycia społecznego. _ - dodał.

POSŁUCHAJ KARDYNAŁA STANISŁAWA DZIWISZA:

Metropolita Krakowski pobłogosławił tysiące pątników, którzy co roku w Wielki Piątek uczestniczyli w Drodze Krzyżowej przy kalwaryjskim sanktuarium.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Tusk szuka rozwiązania na Słowacji Posłowie nie wykluczają, że zgodnie z wolą premiera uda się zakończyć prace zespołu w ciągu dwóch miesięcy.
Gowin znowu się wyłamał. Komu jest wierny? Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin powiedział, że odrzuca pomysł osobnego projektu ustawy ws. związków partnerskich.
Program in vitro. Kto z niego skorzysta? Program in vitro przewidziano dla 15 tys. par, ponieważ taka skala potrzeb wynika z szacunków - poinformował dzisiaj wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki.
Refundacja in vitro to 6,5 tys. więcej dzieci Przekonują o tym eksperci uczestniczący w konferencji na temat niepłodności zorganizowanej w środę w Sejmie.
Tagi: związki partnerskie, dziwisz, wiadomości, wywiad
Źródło:
WP Money
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie