Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Gowin
26.07.2013 06:00

Jarosław Gowin: "Interes Polaków zagrożony"

Minister tłumaczy, dlaczego likwidacja 50-proc. progów ostrożnościowych to zły pomysł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poseł PO Jarosław Gowin jest przeciwny projektowi nowelizacji ustawy, przygotowanego przez jego partię, dotyczącego możliwości zwiększenia deficytu budżetowego.

Razem z dwoma posłami PO, Johnem Godsonem i Jackiem Żalkiem, wstrzymał się od głosu nad wnioskiem o odrzucenie projektu zawieszenia 50-procentowego progu ostrożnościowego, który na takie zmiany pozwala.

Dlaczego poseł Gowin nie głosował zgodnie z partyjnymi wytycznymi? - _ Kierowałem się wyłącznie interesem milionów Polaków. Uważam, ze ten interes jest zagrożony przez likwidację kotwicy, która przez wiele lat skutecznie chroniła nas przed pułapką nadmiernego zadłużania się _ - stwierdził.

Sejm uzyskał jednak większość i przegłosował, że będzie dalej pracował nad projektem. Ostateczne głosowanie jest przewidziane na dzisiaj.

Gowin nie zdradził jednak, jaką podejmie dziś decyzję. - _ Mam jeszcze dwadzieścia parę godzin na przemyślenie tej sytuacji. Na pewno nie zrobię niczego, co uważałbym za sprzeczne z interesem Polaków _ - powiedział wczoraj.

- _ Oczywiście każdy polityk liczy się z konsekwencjami swoich decyzji. Dla mnie ważniejsze są nie te konsekwencje partyjne, dla mnie najważniejsze są konsekwencje, jakie wobec mnie wyciągnie mój prawdziwy zwierzchnik. Moim prawdziwym zwierzchnikiem jest polski naród i to on w wyborach oceni, kto ma rację _ - wyjaśnił Gowin.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin czy Tusk? Oni teraz zdecydują Szef PO, premier Donald Tusk zapowiedział, że odda głos na siebie. Zagłosuje za pośrednictwem poczty, bo - jak wyjaśnia - jest konserwatystą.
Rozłam w Platformie? Schetyna mówi, że... - _ Pracę nad projektem zaostrzającym przepisy antyaborcyjne, trzeba doprowadzić do końca _ - mówi polityk PO.
To ostatnie chwile Gowina i kolegów w PO? Były minister sprawiedliwości oskarżył premiera, że _ w kosztowny sposób kupuje sobie czas _.
Tagi: Jarosław Gowin, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-06-2019

wyborcaGowin ,to kret w PIS i powinni go się pozbyć, a przede wszystkim odsunąć go od przyznawania obywatelstwa polskiego.

Rozwiń komentarze (1)