Notowania

protesty na ukrainie
27.01.2014 06:26

Kaczyński chce wymusić zaproszenie od Ukraińców

Europoseł Jacek Protasiewicz ostro atakuje PiS: oni niepotrzebnie się narzucają.

Podziel się
Dodaj komentarz

- _ Żaden prezes partii z Polski, jadąc do Kijowa, pouczając, próbując dyktować Ukraińcom jak mają negocjować nie pomoże. Może tylko zaszkodzić. To jest mój apel do prezesa Kaczyńskiego! _ - mówi wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz.

- _ Ukraińcy sami muszą decydować o swojej przeszłości _. Polityk PO stwierdza, że Polska, ani żaden inny kraj nie może narzucać im decyzji w tej sprawie.

Po tym, jak Donald Tusk rozmawiał telefonicznie z Arsenijem Jacyniukiem, jednym z przywódców ukraińskiej opozycji, Jacek Protasiewicz potwierdził, że premier zapewnił ukraińskiego polityka o naszym wsparciu, zaznaczył jednak, że Polska nie chce niczego narzucać swoim sąsiadom, ani wtrącać się w ich wewnętrzne sprawy.

Wiceprzewodniczący PE skrytykował PiS za to, że - jak mówił - _ próbuje wymusić zaproszenie Jarosława Kaczyńskiego do Kijowa _. Zdaniem Jacka Protasiewicza, to nieodpowiedzialne zachowanie.

Posłuchaj apelu Jacka Protasiewicza:
Źródło: IAR

- _ Ja apeluję, jako wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, do polskich polityków, ażeby się opamiętali. Aby nie wpływali na decyzje Ukraińców, którzy biorą historyczną odpowiedzialność za los swojego kraju i życie ludzi, którzy wyszli na ulice _ - mówił.

Jacek Protasiewicz podkreślił, że politycy PiS są odbierani w Kijowie _ jako ci, którzy się narzucają, nieproszeni _.

Przedwczoraj po spotkaniu z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem premier zapowiedział, że będzie przekonywał inne kraje Unii Europejskiej do wsparcia ukraińskich ruchów obywatelskich. Pieniądze na nie miałyby pójść ze środków przeznaczonych pierwotnie na proces stowarzyszenia Ukrainy z UE.

Czytaj więcej w Money.pl
Niszczą im auta i biura. Bo są na Majdanie Milicja nie jest w stanie znaleźć sprawców tych przestępstw. Administracja Prezydenta zignorowała dzisiejszą pikietę.
Premier dzwoni na Ukrainę. "Wspieramy ukraińskich demokratów" _ Konflikt i represje to droga do katastrofy _ - napisał premier Tusk na Twitterze.
Berkut razem z dresiarzmi walczy z opozyjcją Opozycjoniści zdobyli siedziby Administracji Obwodowych w Winnicy, Czernihowie oraz w Iwano-Frankowsku, Równem, Tarnopolu, Lwowie i Chmielnickim.
Tagi: protesty na ukrainie, ukraina, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz