Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
30.04.2014 06:00

Kaczyński o Tusku: "Powinien się opamiętać"

Według Kaczyńskiego z częstych wizyt dyplomatycznych Tuska nic nie wynika.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jarosław Kaczyński zarzuca premierowi Tuskowi, że choć dużo jeździ po Europie to niestety niewiele z tego wynika. - _ Ten rząd, a premier w szczególności, wsią się nie zajmuje _ - podkreśla lider PiS. Przytacza w tym kontekście sprawę embarga ze strony Rosji na polską wieprzowinę i groźbę kolejnego embarga na owoce i warzywa.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał Donalda Tuska, żeby się _ opamiętał _ i zajął polskimi sprawami. Zaapelował o podjęcie działań przeciwdziałających możliwości wprowadzenia przez Rosję embarga na owoce i warzywa, a zwłaszcza jabłka. - _ Zwracam się o działanie w obronie polskich rolników, sadowników i eksporterów, zanim Rosja wprowadzi embargo, póki nie jest za późno _.

- _ Zadaniem pana premiera jest skłonienie Komisji Europejskiej do stanowczej akcji przeciwko jakimkolwiek ograniczeniom eksportu polskich jabłek, czy innych owoców, a także warzyw na rynek rosyjski _ - przekonuje prezes PiS. _ - Premier powinien podjąć działania zmierzające do tego, żeby Unia Europejska wykonała swoje zobowiązania _. _ Podstawą Unii Europejskiej jest solidarność, wspólne działanie i realizacja tego, co wynika z europejskich przepisów. A te przepisy są jasne: jakiekolwiek akty dyskryminacyjne wobec Polski powinny spotykać się z odpowiedzią ze strony Unii. W tym kierunku w sposób jednoznaczny i zdecydowany powinien działać _.

Jak podkreśla, nie wolno dopuścić do sytuacji, w której polscy sadownicy i eksporterzy jabłek byliby _ bezpodstawnie dyskryminowani, podczas gdy inni eksporterzy z krajów Unii bez przeszkód eksportują swoje owoce i warzywa na rynek rosyjski _.

Kaczyński przekonywał, że pojawia się _ nowe zagrożenie _, na które jedyną odpowiedzią są _ wypowiedzi ministra Sawickiego, że będzie dobrze - bez żadnych realnych faktów, realnego działania _. _ - Dzisiaj jak jest? Różne kraje dogadują się poza polskimi plecami i ich eksporterzy nie mają żadnych ograniczeń, a u nas jest po staremu _ - mówi Kaczyński.

Według rosyjskich statystyk ogólna wartość eksportu owoców i warzyw z Polski do Rosji przewyższa rocznie miliard euro.

Tagi: tusk, wiadomości, wywiad
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz