Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński: "Rozwiązania dla Polski nie przyjdą z zewnątrz"

0
Podziel się:

Prezes Jarosław Kaczyński o tym co jest siłą Polski i kiedy odzyska niepodległość.

Kaczyński: "Rozwiązania dla Polski nie przyjdą z zewnątrz"
bEskYJIl

- _ Mamy przed sobą bardzo, bardzo wiele wyzwań. Ale mylą się ci, którzy sądzą, że rozwiązania mogą przyjść z zewnątrz. Demokracja i nowoczesność wyrosła z polskości, tak musi być i teraz _- twierdzi prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podkreślił, że Polska jest dużym europejskim narodem, a Polacy powinni pamiętać, że _ nie tylko nic o nas bez nas, ale także to wszystko, co ma o nas stanowić, musi wyrastać z polskich źródeł _.

Według prezesa PiS musimy też pamiętać, że choć różnice między poszczególnymi regionami naszego kraju są bogactwem, to w żadnym wypadku nie mogą prowadzić do dzielenia Polaków. Podkreślił, że potrzebna jest odpowiednia działalność państwa i jego władz, aby wszyscy Polacy, bez względu na miejsce zamieszkania, mieli równe szanse. - _ Trzeba odrzucić wszelkiego rodzaju koncepcje, które prowadzą do różnicowania Polaków. Musimy z całych sił dążyć do tego, by to, że Polska jest jedna, znaczyło coś w praktyce _ - mówił. - _ Dzięki jedności i wzniesieniu się ponad podziałami, Polska odzyskała suwerenność - _dodał.

bEskYJIn

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczał, że siłą Polski jest współpraca obywateli. Dodał, że ci, którzy chcą, by Polacy byli narodem _ zatomizowanym, bez swojej tożsamości, by każdy myślał tylko o sobie, ewentualnie o najbliższym środowisku, szkodzą narodowi, Polsce i każdemu uczciwemu obywatelowi indywidualnie _.
Jarosław Kaczyński powtarzał także, że Polacy muszą pamiętać, iż różnice pomiędzy regionami kraju są bogactwem, jednak nie mogą prowadzić do podziałów wśród obywateli.

- _ Nowoczesną, demokratyczną Polskę, która szybko się zmieniała i modernizowała, tworzyli Polacy. Źródłem było to, co polskie, to, co nas łączy, to, co stanowi o naszej tożsamości _ - powiedział Kaczyński.

Posłuchaj przemowy Jarosława Kaczyńskiego:

Źródło: IAR

- N_ asza siła to wspólnota. Jeden Jarosław nic nie poradzi. Musimy być razem _ - grzmiał prezes PiS w odpowiedzi na skandowanie zwolenników: _ Jarosław, Jarosław, Jarosław _!

bEskYJIt

- _ Pamiętajmy, Polska musi być jedna i źródeł postępu, źródeł nowoczesności musi szukać u siebie, wewnątrz energii naszego narodu, w jego odmienności, tożsamości i oryginalności _ - apelował szef PiS.

Jarosław Kaczyński i politycy PiS wczoraj przed południem złożyli kwiaty przy warszawskich pomnikach twórców polskiej niepodległości, a także pod pomnikiem kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Po południu obchody rocznicowe PiS przeniesiono do Krakowa. Tam odbyła się msza święta w Katedrze Wawelskiej, złożone zostały kwiaty przy grobach marszałka Piłsudskiego oraz pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Zorganizowany został też przemarsz przed Krzyż Katyński.

Czytaj więcej w Money.pl

bEskYJIu
bEskYJIO
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)