Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
psl
27.07.2012 06:00

Kalemba mówi, jak odbiera go premier

Dziś Donald Tusk ma zdecydować, czy polityk PSL pokieruje resortem rolnictwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Dziś powinniśmy poznać decyzję premiera w sprawie obsady stanowiska ministra rolnictwa. Kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego jest wiceszef sejmowej komisji rolnictwa Stanisław Kalemba.

Wczoraj późnym popołudniem premier rozmawiał z kandydatem. Stanisław Kalemba przyznał, że teraz do decyzja należy do szefa rządu.

_ - Przeprowadziłem rozmowę, bardzo porządną, otwartą, szczerą, na wszystkie tematy. Nie było żadnych niedomówień. Nie będę komentował decyzji premiera. To jest jego suwerenna decyzja _- tłumaczył kandydat PSL na szefa resortu rolnictwa.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA KALEMBĘ:

źródło: IAR

Według posła Kalemby, rozmowa z premierem przebiegła w dobrej atmosferze:

_ - Uważam, ze rozmowa była bardzo dobra, żeśmy się zgadzali w istotnych sprawach. Uważam, że odbiór premiera był pozytywny, i mój odbiór też był bardzo pozytywny, co do uporządkowania tych spraw, ale też myślenie na przyszłość. Chodzi o warunki wspólnej polityki rolnej w latach 2014-2020 - _ poinformował Kalemba.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA KALEMBĘ:

źródło: IAR

Poprzedni minister rolnictwa Marek Sawicki podał się do dymisji po ujawnieniu przez _ Puls Biznesu _ nagrania wideo z rozmowy szefa Kółek Rolniczych Władysława Serafina i byłego prezesa Agencji Rynku rolnego Władysława Łukasika. Z rozmowy nagranej ukrytą kamerą wyłania się obraz nepotyzmu i brak nadzoru nad spółkami należącymi do Agencji, między innymi nad spółką Elewarr. Podczas rozmowy padają również stwierdzenia mówiące o składaniu fałszywych zeznań przez ministra Sawickiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk ma jutro zdecydować kto zastąpi Sawickiego Premier spotkał się z kandydatem PSL na ministra rolnictwa Stanisławem Kalembą
"Wreszcie udało się ich złapać na kumoterstwie i kolesiostwie" - _ Chcę zaapelować do premiera Donalda Tuska, żeby wreszcie położył kres patologii, która ma miejsce w polskim rolnictwie _ - grzmi poseł.
Konferencja była barwna i wesoła. To tyle Leszek Miller uważa, że cała afera taśmowa w PSL została wywołana przez wewnętrzne spory.
Tagi: psl, kalemba, rolnictwo, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz