Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kibice to patriotyczni, młodzi ludzie

0
Podziel się:

Poseł PiS wzywa jednocześnie, do surowego karania stadionowych chuliganów.

Kibice to patriotyczni, młodzi ludzie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Trzeba karać surowymi wyrokami stadionowych chuliganów - mówi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Gość radiowej Jedynki skomentował wczorajszy atak pseudokibiców Ruchu Chorzów na meksykańskich marynarzy w Gdyni. Zdaniem Błaszczaka, to karygodne zachowanie jest rezultatem opieszałości i zbyt dużej pobłażliwości wymiaru sprawiedliwości. _ - Dotyczy to nie tylko kibiców, ale też wielu innych osób łamiących prawo - _ powiedział Błaszczak.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Szef klubu PiS mówił, że winni takich przestępstw powinni być skazywani na surowe kary. Zdaniem Błaszczaka, działa to odstraszająco i zniechęca do takich zachowań. _ - Powinien być przykład, że tego typu występki będą surowo karane - _ powiedział poseł.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Szef klubu PiS dodał jednak, że takie incydenty, jak w Gdyni, nie powinny nas skłaniać do przekonania, że wszyscy kibice są chuliganami. Zwrócił uwagę, że część z nich to patriotyczni młodzi ludzie. Jako przykład podał niektórych kibiców Legii, którzy w święta narodowe składają wieńce na grobach powstańców warszawskich.

Wieczorem na plaży w Gdyni kilkuset pseudokibiców brutalnie napadło grupę meksykańskich marynarzy. Bili ich, kopali i rzucali w nich butelkami. Kilku marynarzy zostało rannych. Zabrała ich karetka pogotowia. Mieli obite twarze, porozrywane i zakrwawione ubrania.

Według świadków obcokrajowcy byli kopani i ganiani po plaży, a na ich głowach rozbijano butelki. _ Kibole zachowywali się w straszny sposób. Co chwilę odpalali petardy, śpiewali faszystowskie piosenki. Oczywiście nikt nie reagował _ - powiedział jeden z obserwatorów zdarzenia. W końcu interweniowała policja, która zatrzymała trzy osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/m280145.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ostre;slowa;po;bojce;na;plazy;trzech;kiboli;zatrzymanych,249,0,1365497.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ostre słowa po bójce na plaży. Trzech kiboli zatrzymanych - _ Tego rodzaju bandyckie zachowania budzą odrazę i zasługują na potępienie _ - to reakcja prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka na napaść na meksykańskich marynarzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/m241488.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/to;pewne;kibole;napadli;marynarzy,179,0,1365427.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To pewne. Kibole napadli marynarzy Zatrzymane zostały trzy osoby. jedna z nich jest obywatelem Meksyku.
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)