Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Koalicja z Kongresem Nowej Prawicy? Nie wykluczam

Koalicja z Kongresem Nowej Prawicy? Nie wykluczam

Polska Razem na szczeblu lokalnym będzie wchodzić w koalicje z innymi partiami prawicowymi. Zarząd partii podsumował wyniki wyborów europejskich i omówił strategię dalszych działań. Jej lider, Jarosław Gowin ocenił wynik eurowyborów jako mało satysfakcjonujący, zapowiedział wystawienie kandydatów w wyborach samorządowych.

- Jesteśmy otwarci na współpracę, ze wszystkimi środowiskami centroprawicowymi, zarówno z partiami, jak i z niezależnymi komitetami samorządowymi - podkreślił lider Polski Razem. W tym kontekście wymienił: PSL, Solidarną Polskę, Kongres Nowej Prawicy, Ruch Narodowy oraz PiS.

Gowin, dopytywany o możliwość koalicji z Platformą Obywatelską, ocenił, że nie jest to partia centroprawicowa. - To partia przesuwana przez Donalda Tuska w kierunku typowej socjaldemokracji, to jest partia centrolewicowa - stwierdził. Zaznaczył jednak, że koalicje z PO na szczeblu lokalnym są możliwe i także w tym zakresie lokalne struktury partii będą miały autonomię.

Ugrupowania, z którymi Polska Razem nie zamierza budować koalicji to lewicowe partie: SLD i Twój Ruch.

Jarosław Gowin podkreślił, że decyzję o koalicjach na szczeblu gmin i powiatów będą podejmowały lokalne władze Polski Razem, natomiast władze krajowe rozstrzygną czy powstanie jedna ogólnopolska koalicja w wyborach do sejmików wojewódzkich. Podkreślił, że chociaż PO, w jego ocenie, nie jest partią centroprawicową, to na szczeblu lokalnym możliwe są również koalicje z Platformą.

Polska Razem w niedawnych wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskała 3 proc. głosów i nie wprowadziła żadnego kandydata.

Czytaj więcej w Money.pl

 

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
kanapowi posłowie nawet na maile nie odpowiadali, no to mają
212.180.230.* 2014-06-01 22:14
Proszę wstydu oszczędzić i zająć się jakąś pożyteczną pracą. No chyba, że Pańska żona będzie mogła utrzymywać Pana podobnie, jak to czyni żona Jasia Marysi R.
drasyr
83.8.103.* 2014-06-01 12:47
Gowin zszedł na psy, nigdy potym człowieku tego się nie spodziewałem
ibanez
46.115.153.* 2014-06-01 12:42
Nawiedzony burak.Do zakonu z toba panie gowin !!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zobacz więcej komentarzy (5)