Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miller: zapewnimy więcej miejsc pracy i mniej trosk

0
Podziel się:

Szef Sojuszu rozpoczyna podróż po kraju przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Miller: zapewnimy więcej miejsc pracy i mniej trosk
bEswDzlx

Na przełomie roku Sojusz Lewicy Demokratycznej ustali listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego we wszystkich okręgach wyborczych - zapowiedział wczoraj w Krakowie szef SLD Leszek Miller.

Wczoraj politycy SLD od Małopolski rozpoczęli objazd kraju. _ - Rozpoczynamy cykl spotkań we wszystkich regionach kraju. Co jakiś czas podobne grupy będą spotykały się z mieszkańcami powiatów, gmin, miast i małych miasteczek, albowiem stała więź z wyborcami jest powinnością każdej partii politycznej, a dla SLD od wielu lat jest to chleb powszedni _- mówił Miller.

Dodał, że bezpośrednim impulsem do rozpoczęcia podróży jest _ maraton wyborczy _, który rozpocznie się w Polsce w przyszłym roku w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego i w samorządach lokalnych. _ - Polska wchodzi w okres bardzo wyczerpujących kampanii wyborczych, wzmożonej walki politycznej i wielkiej konieczności prowadzenia debaty z obywatelami _ - podkreślił szef Sojuszu.

bEswDzlz

Jak zaznaczył, partia chce osiągnąć dwa cele: zapoznać się z opiniami Polaków na temat sytuacji politycznej i gospodarczej oraz przedstawić swój program. _ - Chcemy przedstawić nasz program, nasze zamierzania i priorytety w przekonaniu, że jeśli będziemy mogli je realizować, współrządząc w Polsce, to będziemy mogli sprawy publiczne, gospodarcze skierować na lepsze tory i zapewnić Polsce i Polakom więcej miejsc pracy, mniej trosk, łatwiejszy dostęp do ochrony zdrowia i edukacji, zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa, mniej obaw przed przyszłością _ - powiedział Miller.

Pytany, czy partia przedstawi własnego kandydata na prezydenta Krakowa, Miller zaznaczył, że zależy to od wyniku rozmów prowadzonych z obecnym prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim. _ - Pan prezydent Majchrowski cieszy się w SLD ogromnym uznaniem i szacunkiem. Czekamy na jego deklarację, co do udziału w kolejnej kampanii wyborczej _ - dodał szef SLD.

Majchrowski jest prezydentem Krakowa od 2002 r. Jak zapowiada, decyzje, czy wystartować po raz kolejny, ogłosi pół roku przed wyborami.

Przewodniczący Sojuszu w Małopolsce Kazimierz Chrzanowski powiedział, że jeśli Majchrowski nie wystartuje, SLD będzie mieć swojego kandydata.

bEswDzlF

Kolejne województwa, które odwiedzi SLD, to świętokrzyskie i podlaskie.
Czytaj więcej w Money.pl

bEswDzma
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)