Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Minister zdrowia: umowy z klinikami podpiszemy do 1 lipca

0
Podziel się:

Leczenie niepłodności metodą in vitro będzie kosztować w tym roku 33 miliony złotych.

Minister zdrowia: umowy z klinikami podpiszemy do 1 lipca

Spośród 37 klinik ministerstwo zdrowia wyłoni te, które będą leczyły niepłodność metodą in vitro. Minister Bartosz Arłukowicz powiedział, że komisja konkursowa rozpoczyna prace i każda oferta będzie szczegółowo analizowana.

- _ Wpłynęły oferty. My je wszystkie bardzo dokładnie przeanalizujemy i wybierzemy najlepszych z najlepszych. Po to, żeby bezpieczeństwo było zagwarantowane i po to, żebyśmy mogli przeprowadzić procedurę, która do tej pory dla wielu par była niedostępna z powodów finansowych _ - powiedział szef resortu zdrowia.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/65/m134721.jpg ) ] (http://tech.money.pl/in-vitro-juz-od-lipca-ale-dla-wybranych-0-1272518.html) *In vitro już od lipca. Ale dla wybranych * Od lipca rusza program refundacji in vitro. Zapewnia o tym Bartosz Arłukowicz, który dziś przedstawi szczegółowe założenia programu. Minister Arłukowicz wyjaśnił, że pary do rządowego programu będą kwalifikowali lekarze. Dodał, że resort do 1 lipca chce podpisać umowy z klinikami, aby tego dnia mogły one przyjąć pierwszych pacjentów.

- _ Trudno przyjąć założenie, że już 1 lipca wszystkie kliniki będą gotowe przyjąć pacjentów, którzy potrzebują pomocy. Tak pewnie nie będzie _ - przyznał minister. - _ Ale zadbamy bardzo o to, by wszyscy ci, którzy potrzebują tej procedury pilnie, mogli otrzymać pomoc. Tutaj wchodzi w rachubę czynnik wieku, powodu tej niepłodności, wskazań lekarskich. _

Minister poinformował, że w tym roku leczenie niepłodności metodą in vitro będzie kosztować 33 miliony złotych.

Do rządowego programu kwalifikowane będą kobiety do 40 roku życia, które udokumentują, że od roku bezskutecznie leczą niepłodność. Z refundacji nie będą mogły skorzystać panie, które miały problemy z donoszeniem wcześniejszych ciąż. Nie przewidziano także dawstwa komórek jajowych lub plemników od innych osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Wicemarszałek wręczyła nagrody za in vitro Dzięki metodzie zapłodnienia pozaustrojowego przyszło na świat w Polsce już 30 tys. dzieci.
Program in vitro trafi do Trybunału? Minister podkreślił, że resort i zwolennicy metody in vitro nikogo do niej nie zmuszają, _ zaś przeciwnicy chcą zakazać in vitro wszystkim _.
Marszałek Sejmu ujawnia, co dalej z in vitro _ Chciałabym, żeby projekt Platformy Obywatelskiej był tym kolejnym projektem tak, żebyśmy wspólnie poświęcili mu np. jeden dzień _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)