Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Możemy zapewnić sobie niezależność energetyczną

0
Podziel się:

Projekt tej unii to, zdaniem prezesa PiS, tylko ofensywa propagandowa.

Możemy zapewnić sobie niezależność energetyczną
bEEmucqd

Polska może samodzielnie zapewnić sobie pełną niezależność energetyczną - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, w osiągnięciu tego celu może pomóc gazoport, perspektywa importu norweskiego gazu, wydobycie gazu łupkowego i zasoby węgla.

_ - Polska ma możliwości, żeby zapewnić sobie pełną niezależność energetyczną, samodzielnie _ - powiedział Kaczyński dziennikarzom w Wysokiem Mazowieckiem (Podlaskie), pytany o to, jak ocenia projekt unii energetycznej i zaangażowanie w niego polskiego rządu.

Według prezesa PiS, w osiągnięciu energetycznej niezależności może pomóc Polsce gazoport, perspektywa importu norweskiego gazu za pośrednictwem duńskiego rurociągu oraz wydobycie gazu łupkowego. _ - Nawet jeżeli łupków nie jest tak bardzo dużo, to na pewno można zwiększyć wydobycie w kraju _ - zaznaczył Kaczyński. Dodał, że _ mamy też perspektywę - nie taką małą - zwiększenia wydobycia gazu klasycznego w Polsce, bo wydobywamy go mniej, niż można by było _. _ No i wreszcie mamy węgiel _ - mówił Kaczyński.

bEEmucqf

- _ Proszę o tym pamiętać, że jeśli chodzi o gaz w zachodniej Europie, to on jest w dużej części surowcem energetycznym, a nie do przemysłu chemicznego, jak w dużej części jest to w Polsce _ - zastrzegł Kaczyński. _ - Krótko mówiąc, możemy być zupełnie samodzielni _ - podsumował.

Jak zaznaczył, _ nie ma nic przeciwko temu _, by w momentach kryzysowych Unia Europejska była _ solidarna _. _ - Uważam wręcz, że to jest bardzo ważne i potrzebne. Dzisiaj mamy moment kryzysu. Ale na dłuższą metę nie wprowadzajmy się w sytuację, w której ciągle będziemy kupować gaz i ropę od Rosji, tyle tylko, że poprzez UE _ - mówił prezes PiS. Zaznaczył, że wówczas decyzje należałyby do krajów, które często mają interesy inne niż Polska.

Odnosząc się do zaangażowania polskiego rządu w projekt unii energetycznej Kaczyński powiedział, że _ to kolejna ofensywa o charakterze propagandowym _. _ - Donald Tusk po kompletnej kompromitacji jego polityki (...) próbuje coś robić. Próbuje udawać przed społeczeństwem, że coś robi, ale to jest naprawdę udawanie _ - mówił Kaczyński w Wysokiem Mazowieckiem.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEmucql
bEEmucqG
wiadomości
wywiad
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)