Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

*Money.pl: Euro za nami. Wraca polityka. Premier w wywiadzie dla - nomen omen - _ Polityki _- mówi, że w październiku możliwa jest rekonstrukcja rządu. Można już wskazać _ najsłabsze ogniwo _? *

*Sławomir Neumann, poseł Platformy Obywatelskiej: *Takie oceny zawsze należą do premiera. Powiem szczerze. Nie spodziewam się, żeby jesienią nastąpiła jakaś głęboka rekonstrukcja rządu.

*Głębokiej ja także się nie spodziewam. Bo premier mówi, że nie będzie to polityczne widowisko. *

Może są jakieś powody do zmian, o których nie wiemy? Może ktoś chce odejść do innych zajęć? Być może są jakieś indywidualne rozmowy.

Pan się tylko domyśla, czy słyszał już jakieś plotki o takich rozmowach?

Nie słyszałem. Zresztą od początku mówiłem, że nie wierzę w jakieś rekonstrukcje w październiku, chociaż rozumiem premiera, który o tym mówi. Takie zapowiedzi dają poczucie ministrom, że muszą mieć się na baczności i cały czas pracować na najwyższych obrotach. Ze świadomością, że mogą zostać odwołani.

Jak mówił premier: _ odwołani jesienią _.

Być może. Bo jesień faktycznie będzie takim czasem podsumowania. Spora część zapowiedzi z expose będzie zrealizowana, albo realizacja ich będzie finalizowana. Można będzie więc się pokusić o podsumowanie pracy części ministrów.

Którzy ministrowie, według Pana, radzą sobie lepiej, a którzy gorzej?

Każde ministerstwo jest inne i część gabinetów w ostatnich miesiącach była bardziej narażona na krytykę, bo miała więcej zadań. Takie oceny są zawsze mało obiektywne, bo natężenie zadań i ustaw było różne w różnych ministerstwach. Trudno oceniać.

*To zapytam konkretnie. Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz sobie radzi? Znowu mamy protest lekarzy. *

Minister zdrowia łatwo nie ma, ale z zapowiadanym protestem grupy związkowców lekarzy sobie poradził.

Jak sobie poradził, skoro protest trwa?

Tak, ale wszystko działa sprawnie. Grupa związkowców próbowało podburzać lekarzy, ale im się to nie udało. Na pewno wyciągnął wnioski z tego, co działo się w styczniu i nie ma takich problemów.

Minister sportu Joanna Mucha przed Euro ciągle miała wpadki, sam turniej jej pomógł?

Organizacja Euro to jest jedna z tych rzeczy, którą na świecie się chwalimy.

Dlatego pytam o minister Muchę. Czy Euro zamazało jej wpadki i może spać spokojnie?

Minister Mucha była krytykowana przede wszystkim za swoje wypowiedzi, czy nieszczęśliwe sformułowania. Teraz jednak widzimy, że sprawdziła się w boju. Była odpowiedzialna za zorganizowanie wielkiej imprezy, która została oceniona pod względem organizacyjnym jako perfekcyjna. Ministrów powinniśmy rozliczać z działalności, a nie za jakieś wypowiedzi.

*To skoro ministrów mamy rozliczać za to co zrobili, to spokojny o swoją przyszłość może być minister sprawiedliwości Jarosław Gowin? *

W przypadku ministra Gowina czekamy na realizację zapowiedzi. Nie widziałem jeszcze gotowej ustawy deregulacyjnej, więc ocena jego pracy jest ciągle przed nami. Gowin nie przeszedł jeszcze chrztu bojowego.

Czyli przyznaje Pan, że gdyby premier również oceniał za działanie, to minister Gowin ma problem?

Czekamy na ustawę deregulacyjną, a także na decyzję dotyczącą sądów rejonowych. Dzisiaj nie ma czego oceniać.

Euro 2012 Platformie pomogło? Czujecie taką energię po mistrzostwach?

Nie patrzę tak na to. Patrzę na Euro jako kibic. Jestem dumny z tego, że udało nam się zrobić taką imprezę i to w taki sposób, jaki wielu się po nas nie spodziewało. Przewidywania w Polsce jak i za granicą były takie, że nam się nie uda, albo Euro będzie słabe. Udało się perfekcyjnie.

Nie sądzę żeby to pomogło PO, bo nie o to nam chodziło, pomoże to raczej Polsce. A jeśli chodzi o Platformę, to ludzie po raz kolejny zobaczyli, że można nam zaufać. Pokazaliśmy, że rządząc przygotowaliśmy kapitalny turniej.

Jarosław Kaczyński ma inne zdanie, uważa, że to kompletna klapa.

Mam czasami wrażenie, jak słucham Kaczyńskiego, że dostał piłką w głowę i to tak solidnie. Żeby mówić ludziom, że ten turniej to klapa, to naprawdę tylko ktoś uderzony piłką w głowę może takie głupoty opowiadać.

Czytaj więcej w Money.pl
Odwilż na linii PO-PiS? Będą rozmawiać o... Zdaniem tej partii nie można zmuszać ludzi, aby pracowali dłużej, ale warto dać im taką możliwość.
Jarosław Kaczyński wyskoczył jak Filip z konopii Prezes PiS mocno strywializował teorię Alberta Einsteina - pisze Jan Płaskoń.
Kaczyński robi mu łaskę? "To jego obowiązek" Nie dajmy się zwariować - mówi premier Donald Tusk proszony o komentarz do wypowiedzi prezesa PiS o prezydencie.
Tagi: sondaż poparcia dla partii, tusk, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz