Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mucha w rządzie ma tylko ładnie wyglądać?

0
Podziel się:

Taką sugestię wysunął Jarosław Kaczyński domagając się dymisji minister sportu.

Mucha w rządzie ma tylko ładnie wyglądać?

- _ Środki przeznaczane na sport nie mogą iść na zupełnie inne, w istocie mające charakter propagandowy cele - _mówi Jarosław Kaczyński. Prezes PiS uważa, że decyzja o sfinansowaniu koncertu Madonny przez resort sportu była bezprawna. Wydatek zakwestionowała NIK.

Z raportu Izby wynika, że resort stracił prawie 5 milionów złotych, bo koncert zamiast zysków przyniósł stratę. Prezes PiS wątpi jednak, by Anna Mucha sama podała się do dymisji lub by premier zdecydował się ją odwołać:

- _ Nie wiem, czy pani minister sama wobec siebie wyciągnie konsekwencje. Wątpię w to. Postawimy tą sprawę z całą pewnością na forum parlamentu. Wydaje nam się, że pani minister jest w rządzie głównie ze względów, które można byłoby określić jako propagandowe i wizerunkowe - w takim najbardziej bezpośrednim tego słowa znaczeniu. Czy premier z tego zrezygnuje? Nie wiem _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

_ _

Według Jarosława Kaczyńskiego dofinansowanie koncertu z całą pewnością było bezprawne_ . - Środki przeznaczane na sport nie mogą iść na zupełnie inne, w istocie mające charakter propagandowy cele. Bo przecież koncert Madonny to było wydarzenie, które z jednej strony miało pokazać, że te stadiony są wykorzystywane, a z drugiej to był pewien specyficzny przekaz kulturowy. Nie ukrywam, że się z nim nie zgadzam _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Jarosław Kaczyński zauważył, że poza aspektem finansowym, sprawa koncertu Madonny na niewielkim odcinku pokazuje_ charakter obecnej władzy i wiele zjawisk, które niszczą Polskę, w tym także całkowitej pogardy dla porządku państwowego. _

_ - Porządek budżetowy to bardzo ważny element porządku w państwie. W tym wypadku okazało się, że te reguły nie obowiązują. Nie wyobrażam sobie żeby te rezerwy, które są przeznaczone na cele związane ze sportem mogły być przeznaczane na zupełnie inne cele zgodnie z prawem, bez odpowiedniej decyzji komisji finansów publicznych. _

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Prezes PiS odpowiadał na pytania dziennikarzy po swojej konferencji w siedzibie partii. Niedługo potem w Sejmie wystąpił poseł Marcin Mastalerek i zażądał w imieniu PiS natychmiastowego _ wyrzucenia z rządu _ minister Muchy. Poseł zapowiedział też złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa zmarnotrawienia 6 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński apeluje o zjednoczenie w walce Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na potrzebę połączenia sił tych, którzy bronią polskiej pracy i polskich przedsiębiorców.
Mucha odpiera zarzuty NIK: Mieliśmy zamknąć Stadion? - Środki z rezerwy były przeznaczone na cały rok 2012 - mówiła na konferencji prasowej.
Kaczyński szykuje się do przejęcia władzy Kiedy ostatecznie PiS sięgnie po władzę?
wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)