Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Myślimy o zwycięstwie, ale wyciągamy też rękę do PiS

Myślimy o zwycięstwie, ale wyciągamy też rękę do PiS

Szef Solidarnej Polski zapowiedział, że jego ugrupowanie jest gotowe w kolejnych wyborach startować z koalicyjnej listy ugrupowań prawicowych, razem z PiS. Warunkiem SP jest zachowanie podmiotowości wszystkich partii.

Ziobro zadeklarował, że jego partia jest gotowa do współpracy z innymi partiami prawicowymi. W tym kontekście wymienił PiS jako głównego partnera koalicyjnego. Taką współpracę nazwał realną ofertą dla wyborców. Ale do tanga trzeba dwojga, a na razie nie mamy do czynienia z taką wolą, jest raczej agresja. Podchodzimy do tego ze spokojem, bo liczy się Polska, a nie partia taka lub inna - mówił Ziobro.

Ziobro uważa, że PiS, które przegrało kolejne z rzędu wybory, powinno wyciągnąć z tej przegranej wnioski. Gdyby nasza oferta zbudowania listy koalicyjnej została przyjęta przez PiS przed wyborami, to taka koalicyjna lista zwyciężyłaby wybory do PE. Ja bym wolał, żeby ten rząd zmienić po to, żeby Polska była lepsza. Widzimy, że PiS jako monopol partyjny przegrywa kolejne wybory. Żeby samorządowe i parlamentarne wybory nie były przegrane dla polskiej prawicy, to trzeba zbudować listę koalicyjną, ale do tego trzeba zaprzestać myślenia w kategoriach monopolu partyjnego. Wtedy będzie efekt synergii i wygrane wybory - mówił Ziobro.

Pytany przez dziennikarzy o swoje plany po tym, jak nie dostał się do PE, Ziobro odpowiedział: Jestem prezesem SP, jestem wytypowany przez zarząd partii, jako prawdopodobny kandydat w wyborach prezydenckich. Proszę się nie obawiać o moje środki do życia, bo zawsze w polityce korzystałem ze wsparcia środków własnych. Zamierzam przejechać Polskę wzdłuż i wszerz, bo przed nami jest cel: zmiana Polski. Będę walczył, żeby to poparcie 4 proc. przekuć na 8-10 proc. - to na początek, bo myślimy o zwycięstwie.

Czytaj więcej w Money.pl

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
PoCoNamTo
83.7.121.* 2014-05-29 22:41
Butelkę dobrego koniaku (nie czeskiego) i udać się do Jarka proponuję,
fff999
79.173.14.* 2014-05-29 15:41
co jeszcze chcesz, dzieciaku
antykomunista
212.180.230.* 2014-05-29 15:23
Nie da się całe życie jechać na "komisji Rywina". A ministrowania gratuluję, szczerze, lecz na tę stajnię to i kilku Augiaszy jak widać za mało.
Zobacz więcej komentarzy (7)