Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nie będzie porozumienia Tuska ze Schetyną"

0
Podziel się

Wygrana Protasiewicza komplikuje sytuację w Platformie - uważa dr Jarosław Flis.

"Nie będzie porozumienia Tuska ze Schetyną"
bEpBoJnp

Wybór Jacka Protasiewicza na szefa dolnośląskich struktur Platformy Obywatelskiej zamyka szansę doprowadzenia do porozumienia obozu Donalda Tuska z Grzegorzem Schetyną i jego zwolennikami - uważa dr Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Flis przyznał, że przegrana z Protasiewiczem to bolesna porażka dla Schetyny, gdyż doszło do niej w jego mateczniku, na Dolnym Śląsku. Jego zdaniem można się spodziewać, że po tych wyborach będzie narastać w PO konfrontacja z dolnośląskim politykiem i jego grupą, przed kolejnymi wyborami do władz samorządowych i europarlamentu.

Na pytanie jaka może być dalsza strategia Schetyny, Flis odpowiedział, że trudno jeszcze przewidzieć, czy jego przegrana może być hasłem do usunięcia go z partii, podobnie jak było to w przypadku Jarosława Gowina. _ - W znacznym stopniu może to zależeć od emocji i to po obu stronach _ - podkreślił.

bEpBoJnr

Europoseł PO Jacek Protasiewicz został wczoraj wybrany na szefa dolnośląskich struktur Platformy Obywatelskiej, dostał 205 głosów. Jego konkurentem był Grzegorz Schetyna, który otrzymał 194 głosy.

Szefa dolnośląskich struktur PO wyłoniono dopiero po drugim głosowaniu. W pierwszym był prawie remis: Grzegorz Schetyna otrzymał 199 głosów , Jacek Protasiewicz 200, ale elekcję uznano za nieważną. Po przerwie kontrkandydat Schetyny niespodziewanie oświadczył, że jest gotów zrezygnować, jeżeli kandydować zgodzi się Bogdan Zdrojewski, minister kultury. Grzegorz Schetyna początkowo nie odniósł się do tej propozycji, poprosił o czas na konsultacje, potem - odmówił.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w PO. Tusk kibicuje obu kandydatom Obecny weekend jest jednym z najważniejszych dla partii.
Minister skarbu państwa wybrany na... Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński został dzisiaj wybrany na szefa regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej na Lubelszczyźnie.
Pierwszy sukces Schetyny w wyborach Trwa posiedzenie, podczas, którego wybrany zostanie szef partii w regionie.
bEpBoJnS
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)