Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Niech Kaczyński po prostu milczy"

0
Podziel się

Donald Tusk ostro odpowiada liderowi opozycji. Chodzi o 11 listopada.

"Niech Kaczyński po prostu milczy"
(Piotr BLAWICKI/East News)
bEpEWeIB

_ - Trzeba mieć chorą wyobraźnię, żeby wymyślać takie scenariusze _- tak premier Donald Tusk skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że zorganizowanie szczytu klimatycznego ONZ w Warszawie w Święto Niepodległości to prowokacja.

Według szefa PiS istnieje zagrożenie, że 11 listopada dojście do starć między uczestnikami obchodów niepodległościowych, a przybyłymi z różnych stron świata alterglobalistami.

Pytany przez dziennikarzy na konferencji prasowej Donald Tusk przypomniał, że o dacie szczytu klimatycznego ONZ postanowiła pięć lat temu - w 2008 roku. Podkreślił przy tym, że minister Bartłomiej Sienkiewicz stanowisko szefa resortu spraw wewnętrznych sprawuje od zaledwie pół roku.

bEpEWeID

_ - Jak słyszę takie słowa Jarosława Kaczyńskiego, albo innych polityków PiS-u, że to celowo z ministrem Sienkiewiczem wymyśliłem datę szczytu klimatycznego, to nie wiem nad czym bardziej załamać ręce - _komentuje Donald Tusk.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

źródło: IAR

Donald Tusk obiecał, że rząd zrobi wszystko, żeby zarówno obchody Święta Niepodległości jak i szczyt klimatyczny 11 listopada odbyły się w spokoju. Dodał, że tak samo powinien postąpić prezes PiS.

bEpEWeIJ

_ - Kluczowe jest, żeby ludzie, którzy uważają, ze11 listopada jest od tego, żeby atakować innych, żeby ci ludzie nabrali jakiego dystansu do siebie i zrozumienia, czym powinno być święto narodowe. I pierwszą osobę, której dedykuję te słowa, jest Jarosław Kaczyński. Jeśli nie ma pomysłu, jak uspokoić te emocje, to niech po prostu milczy - _ powiedział Donald Tusk.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

źródło: IAR

Ministerstwo środowiska poinformowało w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej, że data listopadowa organizacji szczytu znalazła się w dokumencie kończącym podobne spotkanie w Poznaniu w 2008 roku. Mówi się w nim o dwóch datach jako rekomendowanych: 3-14 czerwca i 11-22 listopada 2013 roku.

bEpEWeIK
Czytaj więcej w Money.pl
Popsuli marsz. Zabronią zasłaniania twarzy? Po wydarzeniach podczas Marszu Niepodległości Bronisław Komorowski nie wyklucza ponowienia swojej propozycji dotyczącej ograniczenia prawa do zasłaniania twarzy podczas demonstracji ulicznych.
Rok temu starli się z innym marszem. A dziś? Marsz antyfaszystów organizowany w Święto Niepodległości przez Porozumienie 11 Listopada zakończył się na placu Zamkowym. Demonstracja Razem Przeciwko Faszyzmowi i Nacjonalizmowi przeszła sprzed Pomnika Bohaterów Getta przez centrum stolicy.
Rozbrajanie Niemców na ulicach Warszawy Na placu Piłsudskiego zorganizowano wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych.
bEpEWeJe
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)