Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opór Rostowskiego trzeba przełamać z pomocą opozycji

0
Podziel się:

Poseł PSL krytykuje ministra finansów i liczy na zmianę postawy premiera.

Opór Rostowskiego trzeba przełamać z pomocą opozycji
Money.pl: Panie pośle, PSL woli być w koalicji czy w opozycji?
Eugeniusz Kłopotek, poseł PSL: *Oczywiście, że w koalicji. *

Pytam, bo mam takie wrażenie, że PSL chce być trochę w koalicji, ale i trochę w opozycji. Zresztą ciągle zaskakujecie pomysłami i propozycjami niezgodnymi z _ linią władzy _.

Koalicja polega na tym, że partnerzy szukają kompromisu dla wszystkich rozwiązań. Nie może być tak, że ten większy, który ma więcej _ szabel _, narzuca temu mniejszemu wszystko.

W związku z tym oczekujemy, że również to drugie expose, które ma wygłosić premier Donald Tusk będzie z nami uzgodnione. A nie tak jak przy pierwszym, kiedy nas totalnie zaskoczył na przykład podniesieniem wieku emerytalnego.

A jeśli nie ustali i znowu was zaskoczy?

To zacznie znowu zgrzytać w koalicji i będzie problem. Ale mam nadzieję, że premier z nami uzgodni.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/14/m19982.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/waldemar;pawlak;pisze;listy;chce;rozmawiac;z;opozycja,76,0,1170252.html) *Pawlak, Miller, Palikot i Kaczyński razem? * Podobno PSL chce zaproponować opozycji poparcie dla jednego z ich pomysłów dotyczącego przedsiębiorców. Takim zachowaniem i ciągłym zgłaszaniem nowych propozycjami PSL chce się wyróżnić?

Nie, to nie o to chodzi. Powiem inaczej. Dziwię się premierowi Tuskowi, że we wszystkim i bez żadnej refleksji słucha Jacka Rostowskiego.

O, czyli tu was boli. Chodzi o wasz dług względem skarbówki?

Jeśli chodzi o ten nieszczęsny dług, to przecież aż się prosi żeby to załatwić. A tu jest ciągły opór ministra finansów. Nam chodzi o to, żeby ten opór przełamać. Jeśli premier nie jest w stanie nam pomóc, to może PSL złamie ten opór przy pomocy opozycji.

Czyli to wszystko to zemsta na Rostowskim?

On przypomina mi takiego księgowego, który liczy tylko czy zgadzają mu się złotówki.

Taka rola ministra finansów.

Nie, Rostowski powinien być również politykiem i patrzeć trochę głębiej.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/193/m21185.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/psl;musi;splacic;caly;dlug;wobec;skarbu;panstwa,198,0,1004998.html) *Rząd "drastycznie" potraktuje PSL? Za długi * Ludowcy zapowiadają, że zwrócą się o ponowne rozpatrzenie sprawy. Czyli pomysł Waldemara Pawlaka, żeby dyskutować z opozycją, to takie ostrzeżenie _ załatwcie sprawę długu, inaczej pokażemy rogi _?

Aż tak bym nie stawiał tej sprawy. Ale są sensowne propozycje opozycji nad którymi można dyskutować. Jeżeli wszyscy mówimy, że nadchodzą trudne czasy, to może warto poszukać dla niektórych rozwiązań szerszego porozumienia, a nie tylko krążyć wokół koalicji, która ma tylko przewagę kilku _ szabel _.

Widzę Panie pośle, że PSL wie, że koalicja trzyma się tylko na was i znacie swoją siłę.


My wiemy doskonale, że bez nas koalicji nie będzie i prawdopodobnie doszłoby do przyspieszonych wyborów.

A słowa Waldemara Pawlaka, który mówił bardzo ciepło o prof. Glińskim, czyli kandydacie PiS na premiera rządu technicznego, to też jest element waszej gry?

Nie. Skoro Pawlak chce rozmawiać z opozycją, to musi także z Glińskim, więc pewnie dlatego tak ciepło o nim mówił.

Ale wasz koalicjant mówi, że nie ma sensu nawet komentować kandydatury Glińskiego, bo to jest niepoważne.

To już zupełnie inny temat. Propozycja PiS jest zupełnie niepoważna, zgoda, ale skoro chcemy rozmawiać z PiS to musimy i z Glińskim.

Natomiast podkreślam, jeżeli jest jedynie opór takiego Rostowskiego i PO go słucha, to trzeba ten opór przełamać z kolegami z opozycji. I dlatego chcemy z nimi rozmawiać.


Wrócił Pan do Jacka Rostowskiego. To jest wróg numer jeden dla ludowców?

Powiem krótko. On nas wkurza. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Jacek Rostowski nas po prostu wkurza.

A gdyby Tusk utemperował Rostowskiego, PSL odpuściło by trochę?

Ależ oczywiście, my nie upieramy się przy niczym. Zgłaszamy pewne propozycje, ale kompromis polega na tym, że jedna i druga strona trochę odpuszcza. A jeśli z Rostowskim pójdzie tak dalej, to ja czuję, że on _ zatopi _ Tuska.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/m188541.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzszenie;wieku;emerytytalnego;zobacz;najnowsze;informacje,193,0,1055937.html) Koniec spotkań na dziś. Co z decyzją w sprawie emerytur? Zobacz, czym zakończyło się drugie, trwające ponad 2 godziny, spotkanie koalicjantów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/m209266.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/podwyzszenie;wieku;emerytalnego;pawlak;nie;komentuje,69,0,1055301.html) Pawlak ostrożny. Za to minister pracy... Wicepremier Waldemar Pawlak oświadczył, że negocjacje z PO ws. reformy emerytalnej wciąż trwają.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/m97436.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/psl;chce;powrotu;do;walut;narodowych;politycy;po;w;szoku,155,0,982683.html) PSL ma receptę na kryzys euro. PO w szoku - _ Może warto nadać euro charakter waluty rozliczeniowej w całej UE _- mówi szef PSL Waldemar Pawlak na kilka dni przed szczytem Unii. Politycy PO są zaskoczeni. - _ Rozbicie strefy euro to katastrofa gospodarcza _ - uważają.
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)