Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki polska-rosja
13.06.2012 06:00

Paru idiotów zepsuło nam Euro

Poseł PO mówi, dzięki komu BBC zyskała dowody na to, że w Polsce jest niebezpiecznie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Money.pl: Widział Pan, co działo się przed meczem Polska-Rosja? Kto ponosi za to odpowiedzialność? *

Sławomir Neumann, poseł Platformy Obywatelskiej: Paru kretynów się znalazło, i tyle.

Nie można było lepiej zabezpieczyć przemarszu rosyjskich kibiców na Stadion Narodowy?

Nie da się zabezpieczyć takiej imprezy w sposób perfekcyjny, tak żeby nie było żadnych incydentów. Po meczu takie ekscesy również mogą się zdarzać - tak już jest, jednak te wydarzenia nie powinny przesłonić dobrej organizacji tej imprezy oraz świetnego klimatu mistrzostw. Tysiące kibiców z Rosji oraz dziesiątki tysięcy fanów z Polski zachowuje się normalnie.

Polscy pseudokibice zabierali szaliki, atakowali, obrzucali obelgami Rosjan. Moskwa może nam zarzucić brak zapewnienia dostatecznego bezpieczeństwa.

Pewnie tak. Jesteśmy gospodarzami, cały czas chcemy pokazać Polskę jako kraj przyjazny. Naszym zadaniem jest kibiców z innych krajów dobrze ugościć. A takie incydenty, które mnie osobiście strasznie denerwują, niweczą wszystkie starania.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/21/m153877.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/film;bbc;o;polsce;msw;wysyla;sprostowanie,3,0,1094915.html) *Ministerstwo interweniuje w BBC. Zyski z turystyki zagrożone? * W materiale BBC piłkarz przestrzegał, że lepiej nie jechać do Polski na Euro 2012, bo można tu zginąć. Miliony ludzi w Polsce zachowuje się normalnie, bawią się razem kibicami innych drużyn, także rosyjskiej. Zawsze jednak znajdzie się paru idiotów, którzy próbują to zepsuć. Takie sytuacje będą stanowić pożywkę dla mediów, które pokażą w telewizji krzywdzące materiały jak ten wyemitowany przez BBC.

BBC definitywnie przesadziło.

Tak, ale teraz zyskało parę obrazków, które będą dowodzić, że mieli rację. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że kapitalny klimat przed i w trakcie meczy zostanie zignorowany. Media będą pokazywać to, że w Polsce były burdy.

Zanosi się więc na aferę międzynarodową?

Nie, absolutnie nic takiego nie zdarzy.

A fakt, że doradca Putina wybrał się do Warszawy by wyjaśnić te ekscesy nie ma znaczenia? Nie wywoła kolejnego spięcia dyplomatycznego między Polską a Rosją?

Totalnie nie łączę tych dwóch zdarzeń. Przy dziesiątkach, a nawet setkach tysięcy kibiców w Warszawie, odsetek chuliganów jest naprawdę niewielki. Polscy i Rosyjscy kibice bawią się razem, oglądają mecze w pubach, w strefie kibica w świetnej atmosferze.

Czytaj więcej w Money.pl
Znów skandal wokół Euro 2012. Co to za eksperci? Kto i dlaczego zdecydował się zeszmacić - pisze Bartłomiej Dwornik.
Zapraszamy wystraszonego piłkarza do Polski Polska żąda zamieszczenia sprostowania, premier Donald Tusk zapewnia, że kibice mogą przyjeżdżać na Euro i że będą bezpieczni.
Film w BBC przestraszył Brytyjczyków. Czy słusznie? Mariusz Sokołowski z policji przyznaje, że na derby by nie poszedł.
Tagi: stosunki polska-rosja, sławomir neumann, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz