Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier chce nowego okrągłego stołu

0
Podziel się

- Pycha nie może nas zgubić - podkreśla Tusk i zapowiada wycofywanie umów śmieciowych.

Premier chce nowego okrągłego stołu
(Piotr BLAWICKI/East News)
bDBdkGbV

Premier podkreślił, że plan rządzenia PO w Polsce jest przygotowany na kolejne siedem lat. _ - Wiem też, że pycha nie może nas zgubić i przede wszystkim będziemy odpowiadali za te najbliższe niecałe dwa lata, a więc do tego czasu, kiedy mamy mandat pochodzący z wyborów _ - powiedział Donald Tusk.

Tusk wyjaśnił m.in., że oczekuje od ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, by do wiosny przedstawił precyzyjne działania, które w sposób wyraźny doprowadzą do skrócenia czasu oczekiwania na wizytę u lekarza i zmniejszenia kolejek w służbie zdrowia; dodał, że mówi przede wszystkim o podstawowej opiece zdrowotnej.

Premier zapowiedział również, od września 2014 r. zostaną wprowadzone wyraźne zmiany na korzyść uczniów i rodziców. Zapewnił, że rząd _ postawi się lobby _, które żyje ze sprzedaży podręczników. Zapowiedział też, że jeszcze w 2014 roku będzie proponował rozwiązania, które będą dotyczyły _ powolnego eliminowania śmieciówek, żeby to zbyt mocno nie uderzyło w rynek pracy _. Jak mówił, likwidacja umów śmieciowych oznacza bowiem zwiększenie opodatkowania, lub oskładkowania wobec tych, którzy dziś tego nie płacą.

bDBdkGbX

_ - Dylemat jest prosty, chociaż okrutny - czy mamy podjąć wspólną decyzję o rozpoczęciu procesu oskładkowania i opodatkowania tych źródeł dochodu, które dziś nie są oskładkowane, żeby zbudować system, możliwie szczelny, bezpieczny dla przyszłych emerytów i sprawiedliwy, ale ze świadomością, że oznacza to opodatkowanie tych, którzy dzisiaj płacą niższe podatki _ - mówił premier.

Ponadto premier zapowiedział w najbliższych latach zwiększenie inwestycji w innowacyjność oraz w kulturę. _ - Musimy zamienić konkurencyjność polegającą na niskich kosztach pracy na konkurencyjność wynikającą z wysokich kwalifikacji i wyższej wydajności _ - przekonywał. Według niego rok 2015 będzie także czasem wyraźnie odczuwalnej poprawy dla kultury, która w ostatnich latach nie była rozpieszczana, bo środki budżetowe były inwestowane w _ twarde podstawy rozwoju _.

Zapowiedział też, że poprosi prezydenta Bronisława Komorowskiego o zorganizowanie na początku 2014 r. nowego okrągłego stołu. Według szefa rządu Polska potrzebuje ponadpartyjnego porozumienia w sprawie polityki wschodniej oraz wspólnych kandydatów do instytucji UE.

Tusk podkreślił także, że kobiety nie są gorzej przygotowane do zajęć publicznych niż mężczyźni; dodał, że z reguły zauważa, iż są lepiej przygotowane, _ a jest ich ciągle trzy razy mniej _. Premier obiecał działaczkom PO, które zaangażowały się we wprowadzenie tzw. suwaka przy układaniu list wyborczych partii (naprzemienne ustawienie kobiet i mężczyzn), że będą miały jego _ pełne wsparcie _.

bDBdkGcd

Donald Tusk mówił o planach rządu na przyszłe lata podczas przedwczorajszego spotkania Rady Krajowej PO.

Czytaj więcej w Money.pl

bDBdkGcy
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)