Notowania

emerytury
13.06.2013 06:00

Raport o emeryturach będzie bogaty

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiada analizę systemu emerytalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Matloch/Reporter)

Raport dotyczący funkcjonowania systemu emerytalnego jest już gotowy i lada moment zostanie upubliczniony. Nanoszone są jeszcze tylko ostatnie poprawki - powiedział minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz.

- _ Jest gotowy, ostatnie poprawki nanosimy z premierem Rostowskim. Myślę, że za tydzień o tej porze będziemy mogli o nim dyskutować _ - mówi minister.

Minister zaznaczył, że raport nie dotyczy wyłącznie Otwartych Funduszy Emerytalnych. - _ Jest tam bogata ocena, zarówno wpływu otwartych funduszy na sytuację gospodarczą na poziom długu. Jest tam opis całego systemu emerytalnego, a także myślę ciekawe porównania z innymi zagranicznymi systemami. Bogata lektura, znajdziecie państwo tam tabele obrazujące wyniki finansowe _ - mówi Kosieniak-Kamysz.

Nowy, składający się z trzech filarów system emerytalny został w Polsce wprowadzony w 1999 roku. Jego przeciwnicy uważają, że generuje on dług publiczny i jest szkodliwy dla przyszłych emerytów. Zwolennicy natomiast twierdzą, że w obecnej sytuacji demograficznej bez istnienia kapitałowej części systemu, czyli OFE i dobrowolnego oszczędzania na emeryturę, przyszłość starszych ludzi będzie nie do pozazdroszczenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy coraz biedniejsi. Raport NBP Spadają nasze dochody. Realne dochody gospodarstw domowych były w zeszłym roku o 0,8 procent niższe niż w roku poprzednim. Towarzyszył temu zastój konsumpcji.
Jest decyzja w sprawie emerytur esbeków Skargi byłych funkcjonariuszy SB na przepisy odbierające im wysokie emerytury nie zostały dopuszczone do rozpatrzenia przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.
Rząd zajmie się budżetem. PKB ma wynieść... Ministrowie rozpatrzą propozycję podwyżki minimalnej pensji oraz wzrostu wynagrodzeń dla urzędników.
Tagi: emerytury, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz