Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Realizacja programu PiS grozi powrotem do IV RP"

0
Podziel się

Europoseł ostrzega przed państwem ze wzmocnionymi służbami specjalnymi.

"Realizacja programu PiS grozi powrotem do IV RP"
bDSGMmzV

Eurodeputowany PSL Jarosław Kalinowski uważa, że propozycje PiS zmierzają do utworzenia nadmiernie scentralizowanego państwa. Odniósł się do wczorajszego kongresu programowego PiS-u, podczas którego Jarosław Kaczyński mówił między innymi o konieczności uporządkowaniu służb mundurowych i specjalnych, umocnienia CBA i NIK-u, czy przywrócenia dawnych zadań IPN-u.

- _ Wszechobecne państwo, z jeszcze wzmocnionymi służbami specjalnymi i kontrolnymi . Państwo, które ma wyznaczać standardy, co jest dobre i dopuszczalne do stosowania, a co nie będzie mogło funkcjonować. Od wymiaru sprawiedliwości poczynając, na dziedzinie kultury kończąc. To jest bardzo niebezpieczne _ - przestrzega przed skutkami propozycji Kaczyńskiego Jarosław Kalinowski.

Posłuchaj wypowiedzi polityka:

Źródło: IAR

bDSGMmzX

Polityk zgadza się z oceną szefa PiS, że do największych problemów Polski należy wysokie bezrobocie. Jednak według polityka PSL propozycje Jarosława Kaczyńskiego w tej i innych dziedzinach grożą jeszcze większym zadłużeniem państwa.

- _ Naprawdę nie możemy rozbudzać takich nadziei, które ze względu na stan finansów państwa nie mogą być zrealizowane. Trzeba ludziom mówić prawdę. Polska znajduje się w procedurze deficytu budżetowego i nie możemy rozciągać tych wydatków, bo będzie sytuacja taka, że ci młodzi ludzie, o których nam chodzi, te następne pokolenia, będą spłacały jeszcze większe długi, które im zostawimy. Tego nie można zrobić - _mówi polityk.

Kalinowski zapowiedział, że wkrótce PSL przedstawi propozycje zmniejszenia obciążenia pracy. Chodzi o koszty ponoszone przez pracodawców i zniechęcające do zatrudniania.

bDSGMmAd
Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński widzi problem wyludnionej Polski Na początku posiedzenia Rady Politycznej PiS członkowie tej partii uczcili minutą ciszy pamięć Marianny Popiełuszko
Są decyzje w PiS w sprawie Macierewicza Rzecznik PiS Adam Hofman przekonuje, że _ poseł ma zasługi historyczne, a jego życiorys mógłby obdzielić kilkunastu platformerskich opozycjonistów _.
"Kaczyński wyhodował żmiję, która go ukąsi" Zdaniem Radosława Sikorskiego _ PiS przestaje myśleć, kiedy przychodzi do relacji z Rosją. To są odruchy niewolnika _.
bDSGMmAy
wiadomości
KOMENTARZE
(0)