Notowania

koalicja po-psl
25.07.2012 06:00

Resort rolnictwa powinien być w rękach PSL

Marszałek Sejmu mówi, dlaczego nie straciła zaufani a do koalicjanta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Resort rolnictwa powinien zostać w rękach Polskiego Stronnictwa Ludowego - mówi marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Przypomina też, że to jest elementem umowy koalicyjnej.

- _ Uważam, że należy takich umów dotrzymywać, to jest również sprawa wiarygodności w koalicji, więc jeśli to jest zapisane, to tak powinno być _ - stwierdziła marszałek Kopacz.

Pytana, czy po ujawnieniu afery taśmowej straciła zaufanie do koalicjanta odparła, że nie. Podkreśliła też, że w obecnej sytuacji gospodarczej na świecie ta koalicja zdała egzamin. - _ W tych trudnych czasach potrzeba nam stabilności i odpowiedzialności politycznej _- mówiła.

- _ I od takiej odpowiedzialności ta koalicja nigdy nie uciekała. Podejmowała trudne decyzje, niekiedy mało popularne, ale konieczne decyzje. Dzięki temu jest taki efekt, jaki jest _- podkreśliła.

Ewa Kopacz oczekiwałaby od opozycji wsparcia, by nasz kraj mógł przejść suchą stopą przez globalny kryzys gospodarczy. Marszałek Sejmu przyznała też, że spotkała się w ubiegłym tygodniu z premierem Donaldem Tuskiem.

- _ Takie spotkania najczęściej odbywają się w tygodniu poprzedzającym Sejm. Jest wiele spraw dotyczących ustaw, które również prezentuje nie tylko grupa posłów, czy klub, ale są to też projekty rządowe. Mamy zwyczaj w obecności i szefa klubu i innych polityków spotykać się z premierem, żeby omawiać takie sprawy _- powiedziała Kopacz.

Ewa Kopacz zapewniła, że podczas tego spotkania nie było mowy o możliwości przeprowadzenia wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Takie spekulacje pojawiają się w niektórych mediach.

Czytaj więcej w Money.pl
Nepotyzm nie ma legitymacji partyjnej Poseł PO mówi, że na państwowych posadach jest zbyt wielu krewnych PSL.
Tusk został ministrem? Myszy będą harcować Jerzy Wenderlich uważa, że premier popełnia błąd w sprawie Ministerstwa Rolnictwa.
Łubudubu! Tu Władysław Serafin Bartosz Wawryszuk pisze, dlaczego szef kółek rolniczych powinien obejrzeć _ Misia _.
Tagi: koalicja po-psl, Ewa Kopacz, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz