Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Seniorom w Polsce będzie się żyło inaczej

0
Podziel się

Minister Kosiniak-Kamysz zapowiada rewolucyjne zmiany.

Seniorom w Polsce będzie się żyło inaczej
(Matloch/Reporter)
bEpziRLp

Jeszcze przed świętami rząd przyjmie politykę senioralną 2020 - jest tego pewien minister pracy i polityki społecznej. Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że Polska do tej pory nie miała strategii wobec seniorów. Teraz ma się to zmienić.

W przedstawianym Radzie Ministrów projekcie poświęcono wiele uwagi zdrowiu. Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział między innymi dostosowanie opieki zdrowotnej do potrzeb osób starszych.

Wyjaśnił, że celem są nie tyle nowe oddziały geriatrii a łóżka geriatryczne, które by się pojawiły na różnych oddziałach. Także zachęcenie młodych lekarzy i pielęgniarek do wybrania specjalizacji geriatrycznej. Dodał, że dziś nie jest to popularna decyzja, o czym wie, bo sam jest lekarzem i o sytuacji często rozmawia z kolegami.

bEpziRLr

_ - To chodzi o profil łóżek geriatrycznych na różnych oddziałach. Takie podejście może dać szybszy i lepszy efekt, niż tworzenie nowych oddziałów geriatrii - _ powiedział Kosiniak-Kamysz.

POSŁUCHAJ WŁADYSŁAWA KOSINIAKA-KAMYSZA:

źródło: IAR

Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że założenia polityki senioralnej do roku 2020 przewidują umocnienie pozycji osób starszych na rynku pracy. Chodzi również o zauważenie ich jako szybko rosnącej, mobilnej i wymagającej grupy konsumentów. Inne kraje wprowadziły tak zwaną silver economy, Polska jeszcze nie - zauważył minister.

bEpziRLx

_ - To klient coraz bardziej świadomy, który wie, czego oczekuje, ale jest też coraz bardziej mobilny. Seniorzy potrzebują aktywności gospodarczej i oferty zawodowej, dla grupy seniorów młodszych - _ dodał Kamysz.

Według szefa resortu pracy, realizacja proponowanej polityki senioralnej na lata 2014-2020 zapewni także wsparcie pozycji rodziny wielopokoleniowej.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpziRLS
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)