Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

Słowa Macierewicza "to zadanie dla psychiatry"

0
Podziel się:

Stefan Niesiołowski mówi, dlaczego PO od pięciu lat wygrywa wybory.

Słowa Macierewicza "to zadanie dla psychiatry"

Money.pl: Według Antoniego Macierewicza premier stworzył _ system mafijny, który w Gdańsku uniemożliwił dojście do prawa i sprawiedliwości _. To mocny zarzut.

*Stefan Niesiołowski, poseł Platformy Obywatelskiej: *To są jakieś bzdury z ust człowieka który powinien wylądować u psychiatry. Szkoda mi czasu na zajmowanie się Macierewiczem. To, co on mówi, to wyłącznie zadanie dla psychiatry. Jego słowa nie mają żadnego pokrycia w dowodach. To są tylko jego majaczenia.

Na dowód pokazał zdjęcie, na którym prezydent Gdańska i kilku innych samorządowców ciągnęło samolot OLT Express.

To przecież było otwarcie lotniska, a nie promocja OLT. Też mogę pokazać zdjęcie Macierewicza, Kaczyńskiego i Brudzińskiego na jakimś lotnisku, gdzie się zawalił dach i powiedzieć, że to oni. Powtórzę jeszcze raz, Macierewicz to kandydat do psychiatry i to wszystko.

Sprawa Amber Gold budzi w PO paniczny strach? Tak powiedział Jarosław Kaczyński.

Następny do leczenia. PiS za wszelką cenę usiłował zrobić z tego sprawę polityczną. Bardzo prymitywnie chcieli przykleić do afery premiera, to się nie udało. Donald Tusk godnie, spokojnie odpowiadał. Dlatego jest już 5 lat premierem, dlatego wygrywamy wszystkie wybory, bo nie wpadamy w jakieś paranoje.

Na sali sejmowej widać było po jednej stronie premiera Tuska, dominującego intelektualnie, człowieka z klasą, a po drugiej mieliśmy majaczenia, bzdury i bezsilną wściekłość. Pojawiały się jakieś oskarżenia. To wszystko to pisowskie obsesje. Platforma nie czuje żadnego panicznego strachu.

To dlaczego nie chcieliście komisji śledczej?

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/36/243492.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/ziobro;za;moich;czasow;nie;byloby;afery;amber;gold,41,0,1150505.html) *Ziobro: Za moich czasów nie byłoby afery Amber Gold * Zbigniew Ziobro komentuje sprawę parabanku.

Po co uruchamiać komisje? Żeby ten cyrk z jakim mieliśmy do czynienia podczas debaty trwał dwa lata? Mielibyśmy tylko awantury, chamskie pytania, PiS fundowałby nam ten niski poziom tak długo, jak tylko ta komisja by trwała.

PO nie chce komisji, bo byłaby to komisji chamstwa i głupoty. My nie boimy się żadnych wyborów czy konfrontacji, ale nie widzimy powodu, żeby demokratyczne narzędzia uruchamiać w interesie głupoty, podłości i chęci dorwania się Pana Kaczyńskiego do władzy.

Czego spodziewa się Pan po _ opozycyjnym expose _ Jarosława Kaczyńskiego z tego weekendu?

Niczego. Przecież to nie pierwszy raz kiedy Pan Kaczyński na dłuższy czas zapada w jakieś milczenie, a później nagle zapowiada wielkie wystąpienia.

Za każdym razem jest to w gruncie rzeczy powtórzenie wyzwisk na Tuska i wylewanie żalu, że nie rządzi Kaczyński. A nie rządzi, bo jest ograniczony i ma wokół siebie ograniczonych ludzi.

Tym razem chodzi podobno o plany legislacyjne.

Przecież cały czas ma pomysły legislacyjne, tylko że ciągle złe. Chce zwiększać wydatki, różnym ludziom dawać pieniądze z budżetu, który jest zagrożony.

Sytuacja gospodarcza jest trudna, a pomysły Pana Kaczyńskiego będą się sprowadzać do tego co zawsze, żeby robić podwyżki. To jest politycznie bezmyślne, a ekonomicznie szkodliwe postępowanie.

PiS chce zaproponować Polakom IV RP, ale już bez błędów Zbigniewa Ziobry.

Mam wrażenie, że PiS liczy na to, że Polacy są bardzo głupi i ograniczeni. Ziobro przecież był pupilem Kaczyńskiego, symbolem i twarzą PiS, a teraz, jak się pokłócili, to udają, że Ziobro był zły. Dlaczego wtedy tego nie mówili? Jaka jest wiarygodność tego rodzaju deklaracji?

To przypomina partię komunistyczną, kiedy wycinano ze zdjęć Jeżowa i zostawiano tylko Stalina. To mniej więcej właśnie taki retusz przeprowadza PiS. Udają, że Ziobro był zły i wcale go z nimi nie było. Dokładnie polityka komunistów. Oczywiście bez broni, bo za Stalinem szły zbrodnie, a Kaczyński na szczęście nikogo nie zabił, tylko głupoty mówi.

Co usłyszymy od Donalda Tuska w czasie jego _ drugiego expose _, które ma być na przełomie września i października?

Oczekuję przede wszystkim spraw gospodarczych, tematu szeroko rozumianej Unii Europejskiej i konsekwencji w działaniach społecznych. Mam nadzieję na dalsze ograniczanie przywilejów. Bardzo bym się ucieszył, gdyby ograniczono IPN, który właściwie staje się anachroniczną instytucją.

Mam też nadzieję, że zostaną ograniczone związki zawodowe, bo to już właściwie jest pasożyt na demokracji.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk: Wyjaśnimy sprawę Amber Gold do końca - _ Dzisiaj mieliśmy kolejny dowód na to, do czego tak naprawdę komisja była potrzebna przede wszystkim PiS-owi _ - mówi premier.
Posłowie jednak nie zajmą się Amber Gold W Sejmie wrzało od rana. Posłowie zadawali pytania członkom rządu. Debata trwała 16 godzin.
"Donald Tusk próbuje rozmydlić aferę" Prezes PiS uważa, że informacja premiera ws. afery nie dała odpowiedzi na najważniejsze pytania.
wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)