Notowania

po
29.06.2013 06:57

Sprawdź, czego obawiał się Donald Tusk

- To nie jest w żadnym przypadku kokieteria z mojej strony - deklaruje premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr BLAWICKI/East News)

*Donald Tuskliczy na to, że nie tylko Jarosław Gowin, ale także Grzegorz Schetyna zdecyduje się na start w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej. *

Jak mówił w Brukseli, wybory są bardziej mobilizujące, gdy są konkurenci. - _ To nie jest z mojej strony kokieteria w żadnym przypadku _, tłumaczył premier. Podkreślił, że jeśli się czegoś obawiał to tego, że nie będzie miał rywali w wyborach.

_ - Jeśli pojawią się kolejni kandydaci, na przykład Grzegorz Schetyna, to z punktu widzenia konkurencji, a więc także jakości przyszłego przywództwa jest tylko lepsze, a nie gorsze _ - uważa premier.

_ - Moja natura jest taka, że wolę konkurować niż udawać taką konkurencję _ - zadeklarował Donald Tusk. Premier powiedział, że w czasie dzisiejszej konwencji Platformy zostanie zmieniony statut partii, by umożliwić bezpośrednie wybory jej szefa.

Zaznaczył, że nie spodziewa się jakichś szczególnych emocji wyborczych, bo to nie jest dzień wyborów w Platformie. - _ Wybory będą trwały kilka tygodni i każdy będzie mógł zagłosować _ - mówił. Dodał, że jednak emocji nie zabraknie, bo będzie to dzień gęsty od politycznych zdarzeń.

Donald Tusk powiedział, że w czasie konwencji politycy jego partii będą starali się przekonać Polaków do wizji Platformy na najbliższe lata. Dodał, że wizja ta jest bezpośrednio związana ze środkami europejskimi, które do Polski trafią.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin szefem PO? "To polityczny folklor" Zobacz, jak posłowie Platformy Obywatelskiej oceniają szanse byłego ministra sprawiedliwości na zwycięstwo z Donaldem Tuskiem.
Tylko Tusk zgłosił się na to stanowisko Wybory w partyjnych kołach, powiatach i regionach zaplanowano natomiast w terminie od 1 września do końca października.
PiS wygra wybory? Sondaż TNS Polska dobija PO Wśród osób, które wyrażały zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych, 20 proc. nie było zdecydowanych, której partii przekazać poparcie.
Tagi: po, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz