Notowania

To dlatego chcą uciekać od Kaczyńskiego

Były polityk PiS mówi jak może skończyć się kolejny bunt w partii.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Money.pl: Szykuje się sporo transferów z Prawa i Sprawiedliwości do Solidarnej Polski? Pytam bo pojawiły się pogłoski o tym, że są nowi buntownicy w PiS. *

*Tadeusz Cymański, europoseł, Solidarna Polska: *Wydaje mi się, że fakt iż nastroje w PiS są nieciekawe, to nic nowego. Nie widać żadnego przełomu w sposobie działania partii Jarosława Kaczyńskiego. Nie nadawałbym temu zbyt dużego znaczenia, ale niewykluczone, że może dojść do transferów.

Mamy kontakt w terenie, zwłaszcza z młodymi ludźmi. Oni chcą większej dynamiki i demokracji. To są postulaty, za które nas wyrzucono z PiS. Jednak to czas pokaże czy zwycięży asekuracja i strach, czy determinacja i odwaga.

*Według Pana, która opcja wygra? *

Nie wiem, my w Solidarnej Polsce nie śledzimy tego z zapartym tchem. To PiS powinien sam z tymi buntownikami dojść do porozumienia. Obawiam się jednak, że tam się nic nie zmieniło od naszego wyrzucenia. Czy będą z tego owoce w postaci odejścia? Zobaczymy, my nie namawiamy, ale mamy drzwi otwarte.

Ktoś już do nich puka?

Prawdą jest, że w terenie sporo działaczy PiS, niezadowolonych z partii składa akces do nas.

*Cała ta sytuacja pokazuje, że Jarosław Kaczyński nie uczy się na błędach? *

Najwidoczniej nie. Najlepszym dowodem jest informacja sprzed kilku dni. Dla mnie szokiem było to, że kandydatką prezesa, bo to on stawia jednoosobowo takie pomysły, na premiera dla rządu technicznego jest Zyta Gilowska.

Prezes nie ma żadnej krytycznej refleksji na temat dwóch lat rządów, które w dużym stopniu wpływają również na dzisiejszą sytuację budżetu. A trzeba uczyć się na błędach i wyciągać wnioski. Pani Gilowska jest skrajnym liberałem, a mimo to stała się kandydatką PiS. To zadziwiające.

Dobrze Panu w Solidarnej Polsce?

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/194/161218.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/to;tusk;powinien;stanac;przed;trybunalem;piec;powodow,132,0,1044868.html) *To Tusk powinien stanąć przed Trybunałem. Pięć powodów * Profesor Jadwiga Staniszkis recenzuje też projekt reformy emerytalnej.

Bardzo dobrze.

Przed Wami ciężka praca, niedługo zarejestrujecie partie, która na starcie nie ma zbyt dużego poparcia. Nie czuje Pan zniechęcenia?

Wręcz przeciwnie. Nie ulegamy emocjom, ze spokojem śledzimy sytuacje. Przygotowujemy zjazd, który będzie dla nas bardzo ważnym momentem. Po nim zaczniemy dojrzałe życie. Będziemy mogli budować struktury na poważnie, na razie mamy sympatyków i zwolenników.

Struktury w regionie będą mocne?

Wszystko na to wskazuje. Jeździmy po Polsce, odbiór jest bardzo dobry. Spotkania z ludźmi pozwalają nam lepiej wyłapać oczekiwania Polaków.

Pierwszy zjazd partii będzie wielkim show? Szykujecie niespodzianki?

Niespodzianek nie będzie, ale będą ciekawi goście. My chcemy otwartej partii, takiej która rozmawia z różnymi siłami politycznym, ale nie chcemy zamazywać różnic.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/2/132098.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/to;jest;tajna;bron;tuska;uzyje;jej;gdy;,154,0,1035162.html) *To jest tajna broń Tuska. Użyje jej, gdy... * Joachim Brudziński mówi, dlaczego nie będzie żadnej ofensywy PiS-u

W sprawach dotyczących przyszłości Polaków, uważamy, że obowiązkiem każdej partii jest dialog. Programowo będziemy pryncypialni. Będziemy chcieli budować solidarność w społeczeństwie.

Rozumiem, że zjazd będzie już z nowym logo? Jak podobają się Panu przesłane na Wasz konkurs propozycje?

Różne są te propozycji. Nie chcę na razie niczego zdradzać, bo rozstrzygnięcie przed nami.

Czyli faworyci są?

Jest kilka bardzo ciekawych propozycji. Są też takie wykonane _ na kolanie _, ale cały ten konkurs ogłoszony przez Solidarną Polskę pokazuje, że jest zainteresowanie nami, że jest pewien ruch i ludzie chcą uczestniczyć w życiu partyjnym. Cieszy mnie to bardzo.

O rozłamach w partiach czytaj w Money.pl
Rozłam w PO uratuje Kaczyńskiego i Ziobrę? Spór w partii narasta, a ludowcy już zdecydowali w sprawie wniosku o Trybunał Stanu.
Ziobro chce zabrać kolegów Kaczyńskiemu _ Wielu ludzi w Polsce nie chce oddawać swojego głosu na PiS, choć poglądy mają prawicowe _ - twierdzi Ziobro.
Tagi: tadeusz cymański, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz