Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

To jest zamach na naszą demokrację

O partyjnym chomikowaniu, wydawaniu i dzieleniu mówi Jan Bury, szef klubu PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

*- _ Wydajemy niewiele, jesteśmy partią skromną i odpowiedzialną. Staramy się za publiczne pieniądze nie palić i nie pić _ - przekonuje Jan Bury z PSL. Mimo to sprzeciwia się pomysłom premiera Tuska. *

PSL sprzeciwia się likwidacji subwencji dla partii politycznych. Szef klubu ludowców Jan Bury jest przekonany, że stracą na tym najmniejsze partie.

- _ Niektóre partie, jak chomiki, porobiły zapasy. Wielkie mają dużą dotacje więc zgromadziły dużo. Tak więc wystarczy im tego paliwa na następnych parę lat _- wyjaśnia.

Posłuchaj Jana Burego:

Źródło: IAR

- _ Wydajemy niewiele, jesteśmy partią skromną i odpowiedzialną. Staramy się za publiczne pieniądze nie palić, nie pić. Nie mamy tego problemu w przeciwieństwie natomiast do niektórych partii, które sobie z tym nie radzą - sugeruje Jan Bury . _

Premier Donald Tusk zapowiedział, że zwróci się do klubu PO o przygotowanie projektu przewidującego likwidację tego typu finansowania. W tej kadencji, Sejm odrzucił projekt Ruchu Palikota, który zastępował subwencję odpisem podatkowym w wysokości jednego procentu._ - Zmiana reguł gry w trakcie funkcjonowania parlamentu i po kilkunastu latach, dobrego funkcjonowania tego systemu, to zamach na demokrację _ - grzmi Jan Bury.

W poprzedniej kadencji przepadło zawieszenie subwencji na dwa lata, udało się jednak zmniejszyć je o połowę.

Czytaj więcej w Money.pl
Partie zostaną bez pieniędzy? Chodzi o 450 mln Jest to wystarczająco duża suma, by pomogła np. rozwiązać problem niedożywienia dzieci.
Tusk o finansowaniu partii z budżetu. Zniesie? _ Każdy polityk zapytany czy jest za ograniczeniem finansowania, mówi że jak najbardziej. _ Potem jednak...
To pozwoli "odbetonować" scenę polityczną Likwidację obecnego modelu finansowania partii politycznych i wprowadzenie w zamian ujednoliconego odpisu podatkowego na partie - postuluje Ruch Palikota.
Tagi: finansowanie partii z budżetu, psl, bury, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz