Notowania

konarski
06.10.2012 07:01

To tylko igrzyska. Partie ich potrzebują

Politolog Wawrzyniec Konarski komentuje ekonomiczne debaty partii.

Podziel się
Dodaj komentarz

_ Igrzyska dla widzów, uwiarygodnienie dla partii _ - tak o konferencji ekonomicznej zorganizowanej przez Sojusz Lewicy Demokratycznej mówi profesor Wawrzyniec Konarski. Wcześniej podobną debatę ekonomistów zorganizował PiS.

Politolog Wawrzyniec Konarski z Uniwersytetu Jagiellońskiego podkreśla, że debaty naukowców stanowią ważną wymianę pomysłów na czas kryzysu, ale głównie służą ugrupowaniu, które je zorganizowało.

_ - Same debaty i ich idea organizowania to igrzyska dla społeczeństwa, a dla partii są istotnym elementem podkreślającym ich wiarygodność, jako bytów społecznych. Ale, co jest bardzo ważne, debaty te mają wysondować, w jakim stopniu partie będą w stanie pokazać, iż mają na uwadze dobro społeczne _ - powiedział prof. Konarski.

POSŁUCHAJ PROFESORA KONARSKIEGO:

Profesor Konarski zaznacza, że istotny w każdej z debat jest dobór zaproszonych na nią ekspertów, z których część może stanowić zaplecze eksperckie danego ugrupowania.

W konferencji SLD _ Odeprzeć kryzys! Dogonić czas _ wzięli udział między innymi profesor Witold Orłowski, doktor Marcin Piątkowski i profesor Janusz Czapiński. Na konferencji pojawił się też minister finansów Jacek Rostowski - który na debatę zorganizowaną przez PiS nie został zaproszony.

_ - Debaty ekonomiczne opozycji są ważne, ale wątpliwe, żeby skorzystał z nich premier _- uważa z kolei Bartłomiej Biskup, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zdaniem rząd używający pomysłów na kryzys zaczerpniętych z takiej dyskusji, przyznałby rację opozycji.

Politolog zaznacza, że tak czy inaczej debaty organizowane przez opozycję odgrywają ważną rolę. W czasach kryzysu ekonomicznego pozwalają wymienić się naukowymi racjami, a rząd zmusić do wzmożonej pracy. _ - Są batem mówiącym: Pracujcie dalej, tyle rządzicie, ale to nie jest koniec, musicie dalej coś robić, czujecie nasz oddech _ - tłumaczył motywacje opozycji Bartłomiej Biskup.

Czytaj więcej w Money.pl
Dlaczego Rostowski nie pobudza gospodarki? Pomysły są Rząd już nie ma monopolu na sposoby walki z kryzysem. Ofensywa opozycji.
Rostowski zaskakuje. Chwali Kaczyńskiego - _ Dobrze, że PiS i Jarosław Kaczyński chcą się zająć gospodarką, ale w poniedziałek zabrakło debaty o propozycjach tej partii _ - ocenił minister finansów
Prezes PiS: Rostowski jest niepoważny Obecny minister finansów nie znalazł się wśród zaproszonych na debatę, 39 ekonomistów.
Tagi: konarski, wiadomości, wywiad
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz