Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

To wydarzenie może kosztować 100 mln złotych

0
Podziel się

Konferencja klimatyczna będzie finansowana za publiczne pieniądze - mówi Marcin Korolec.

To wydarzenie może kosztować 100 mln złotych
(East News)
bEqtxgrV

Listopadowa konferencja klimatyczna w Warszawie będzie finansowana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. – _ Jest on oczywiście w sektorze finansów publicznych _– przyznaje Marcin Korolec. I wylicza, że wydarzenie kosztować nas będzie nawet 100 milionów złotych.

Szef resortu środowiska zaznaczył w rozmowie z radiową Trójką, że ministerstwo postara się obniżyć koszty organizacji szczytu klimatycznego.

- _ Zgadzam się, są to publiczne pieniądze i z zapewniam, że korzystamy z nich należytą starannością. Dodatkowo jednak już dziś prowadzimy szereg rozmów z operatorami prywatnymi, którzy pomogliby obniżyć te koszty _ – powiedział Korolec.

bEqtxgrX

Posłuchaj wypowiedzi ministra:

Źródło:IAR

Minister przekonywał również, że podczas konferencji celem Polski będzie pogodzenie interesów poszczególnych grup państw. -_ Nie będę zgłaszał ani polskiego stanowiska, ani europejskiego. Będę raczej szukał kompromisu pomiędzy różnymi grupami. Sama polityka klimatyczna ma racjonalne przesłanki do swojego istnienia. Jedyne, co jest nieracjonalne to fakt, że w jej prowadzeniu Unia Europejska nie ma żadnego partnera _ – dodał.

Posłuchaj wypowiedzi ministra:

Źródło:IAR

bEqtxgsd

Jak powiedział Marcin Korolec, nie ma wymogu rozpisania przetargu na miejsce przeprowadzenia konferencji. Minister podkreślił, że w związku z wysokimi oczekiwaniami przedstawicieli ONZ, jedynie Stadion Narodowy został zaakceptowany. Koszt wynajmu obiektu na czas kilkunastodniowej konferencji to 26 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska stara się o ważny szczyt ONZ Według ministra środowiska Marcina Korolca, mogłoby to wzmocnić polskie stanowisko w negocjacjach klimatycznych.
Korolec: W Wielkopolsce nie było problemów z odbiorem odpadów Z 19 gmin wielkopolskich tylko jedna - Kłodawa nie rozpoczęła jeszcze procesu przetargowego.
Zwrot ws. CO2, Polska przegrała w komisji -_ Koledzy z komisji środowiska, bez porozumienia z nami, całkowicie zmienili stanowisko _ - ubolewała Kolarska-Bobińska.
bEqtxgsy
wiadomości
wywiad
KOMENTARZE
(0)